У заповідних зонах повністю заборонять катання на джипах

В українському законодавстві виявили прогалини, які дозволяють поціновувачам “джипінгу” кататись по територіях природно-заповідного фонду.

Як повідомили у Міндовкіллі, заборона діє лише у зонах суворого заповідання, а проїзд автомобілів у господарських зонах та зонах стаціонарної рекреації дозволений. Це і провокує чисельні випадки, коли туристи катаються на джипах по заповідних зонах.

Наприклад, минулого року Держекоінспекція Закарпаття склала протокол на чоловіка, який на джипі заїхав в озеро Герешаска у заповідній зоні. Ще раніше на Закарпатті зафіксували незаконне проведення мотогонок ендуро, які можуть зашкодити природі.

Новий законопроєкт встановить суворіші заборони та посилить відповідальність за їх порушення. Пересуватись на авто по природно-заповідних територіях дозволено буде лише дорогами загального користування, вулицями міст та інших населених пунктів та на приватних територіях. Текст законопроєкту за посиланням.

Під час підготовки законопроєкту чиновники вивчили міжнародний досвід. До прикладу, в заповідних зонах Ісландії позашляховики поза законом, оскільки шкодять ґрунтовому покриву та рослинності. Кожному, кого спіймали за кермом позашляховиком у невідповідному місці, загрожує штраф до $4500. Чехія практикує “джипінг” на військових полігонах, а в США потрібно стати в чергу, щоб отримати дозвіл на поїздку визначеними шляхами.

Чому “джипінг” небезпечний для української природи, читайте у нашому спеціальному матеріалі.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.