У Німеччині почав діяти єдиний місячний проїзний

З 1 травня в Німеччині почав діяти єдиний місячний проїзний за €49 для користування громадським транспортом по всій країні.

Користуватись проїзним можна в міських автобусах, трамваях, метро, приміських поїздах тощо. Однак швидкісні поїзди та автобуси далекого прямування оплачуються окремо, пише DW.

Виняток зробили тільки для сполучення в Баден-Вюртемберзі. Власники єдиного проїзного можуть скористатись швидкісними поїздами між Штутгартом та Зінгеном, які в цьому випадку є єдиною можливістю для пасажирів дістатись з одного міста в інше.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що “Німецький квиток” – це важливий етап на шляху модернізації німецького суспільства. Водночас зрозуміти те, наскільки великими будуть зміни у свідомості німців та як це вплине на екологію, можна буде лише в довгостроковій перспективі.

Проте профспілки та природоохоронні організації критикують 49-євровий квиток за дорожнечу. За провезення велосипеда треба доплачувати, як і за проїзд у вагонах першого класу.

З “Німецьким квитком” можна об’їхати всю країну, але триватиме такий шлях, без швидкісних поїздів і автобусів, доволі довго. Наприклад, з Гамбурга до Мюнхена можна буде дістатися в середньому за 11-12 годин, а з Берліна до Кельна – за дев’ять.

Придбати єдиний місячний проїзний можна в центрах обслуговування Берлінської залізниці та інших транспортних компаніях Німеччини.

Очікувалось, що єдиний проїзний в Німеччині впровадять з 1 січня 2023 року, але дату запуску з різних причин переносили.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.