Гірськолижні курорти у багатьох людей асоціюються винятково із професійним лижним спортом, і цей стереотип часто змушує відмовлятися від чудового відпочинку. Насправді курортні населені пункти, де знаходяться гірськолижні вершини, здатні забезпечити масу чудових вражень навіть тим туристам, які бояться підкорювати гірськолижні траси.
Які розваги пропонують гірськолижні курорти України?
Окрім безпосереднього катання на лижах, більшість гірськолижних курортів нашої держави здатні запропонувати:
- Споглядання дивовижної зимової природи, де гори, ліс і місцеві будинки створюють чудові краєвиди, наповнені карпатською автентичністю. Тут приємно гуляти, фотографуватися і просто пити аромату ранкову каву, спостерігаючи за цією красою з вікна свого готельного номера.
- Екскурсійні послуги. Курорти українських Карпат, про які ітиметься далі в дописі, мають цікаву історію. Тут сформовано чимало туристичних маршрутів. Варто лише скористатися послугами місцевих екскурсоводів – і перед вами відкриється не лише чарівна карпатська природа, а й захоплююча історія регіону, який відчув на собі чимало міжкультурних впливів.
- Гастрономічні ласощі. Карпатський регіон славиться своєю кухнею. Ароматний бограч та банош стали своєрідними візитівками цієї місцевості.
- Розмаїття сувенірів на ярмарках. Якщо ви любите привозити з поїздок додому гарні сувеніри, у Карпатах їх можна придбати на різний смак. Тут ви знайдете як бюджетні варіанти традиційних сувенірів (магніти, чашки), так і унікальні вироби від місцевих майстрів та майстринь. В Карпатах можна придбати вироби з дерева, ексклюзивні прикраси, шкіряні сумки, гаманці ручної роботи та багато іншого.
Одним словом, українські гірськолижні курорти забезпечать вам чудовий відпочинок, навіть якщо ви не є затятим лижником. Хоча й у цьому напрямку можна себе спробувати, з огляду на те, що чимало гірськолижних трас адаптовані для початківців. Тож подумайте над ідеєю про мандрівку, а поки пропонуємо ознайомитися з найпопулярнішими курортами України в зимовий період. Отож, почнемо.
1. Буковель
Славнозвісний Буковель знають навіть ті, хто ні разу в житті не приміряв лижі. Цей курорт асоціюється з мальовничою природою, численними розвагами та висококласним сервісом місцевих готелів. Окрім однойменної вершини, відомими горами також є Чорна Клева і Довга. Населений пункт знаходиться на висоті в 920 метрів над рівнем моря. Сумарна протяжність гірськолижних спусків Буковеля – 50 кілометрів. Усього тут обладнано 62 спуски різного рівня складності. Тому тут буде цікаво як професіоналам, так і початківцям лижного спорту. Траси позначені різними кольорами, аби туристи не сплутали їх між собою. Синя позначка свідчить про легкий рівень, червона – про середній, а чорна – про складний. У Буковелі функціонує 16 гірськолижних витягів. Лише один з них є бугельним, решта – крісельними.
Мінеральні джерела Буковеля роблять його не лише гірськолижним, а й бальнеологічним курортом. Попри те, що Буковель у багатьох людей асоціюється з дорогим сервісом, насправді тут можна знайти номери та варіанти харчування різного класу. Фешенебельні готелі чудово співіснують з невеликими котеджами та приватними базами відпочинку, а дорогі ресторани європейської кухні – з закладами більш бюджетного рівня, на зразок корчми. Дістатися до Буковеля можна дуже просто. Варто лише доїхати до Івано-Франківська чи міста Яремче. А далі – туди регулярно курсують маршрутні таксі, тож проблеми не виникне.
Готелі в Буковелі від 545 грн за ніч.
2. Драгобрат
Цей гірськолижний курорт є одним з найвідоміших в Україні. Особливістю гірськолижної бази є те, що вона знаходиться доволі далеко від місцевих населених пунктів. Тому відчути атмосферу місцевої мальовничої карпатської природи тут ви можете у відносному усамітненні. Гірськолижний комплекс знаходиться на висоті 1500 метрів над рівнем моря. Саме тому тут чи не найдовше є сніг – з листопада майже по травень.
Дістатися сюди дещо важче, аніж до Буковеля. Потрібно на позашляховику їхати з селища Ясеня (Івано-Франківська область). Драгобрат є найбільш високогірним курортом України, куди їдуть прихильники гірськолижного спорту. Понад 20 трас, які чекають на любителів лижного спорту, мають сумарну протяжність близько 10 кілометрів. Курорт відомий тим, що тут є фрістайл-траси світового значення. Деякі з них прокладені через ліс, тож любителям екстремального лижного спорту тут буде цікаво.
Більш детально про Драгобрат в нашому великому путівнику.
Готелі на Драгобраті від 435 грн за ніч.
3. Славське
Цей курорт розташований на відстані в 130 кілометрів від Львова. Комплекс досить популярний, сюди щороку вирушає чимало любителів та професіоналів лижного спорту. Загалом тут є 11 трас різного рівня складності. Висота варіюється від 1000 до 1600 метрів над рівнем моря. Саме у Славському функціонує найдовший крісельний витяг України, довжина якого досягає 2700 метрів. Що стосується загальної протяжності спусків, то це 22 кілометри.
Славське є відомим центром гірськолижного спорту, адже саме тут тренується наша олімпійська збірна. Окрім того, на цьому курорті регулярно проходять різноманітні змагання.
Славське – курорт із м’яким гірським кліматом. Тут дуже розвинена інфраструктура, що може бути цікавим для любителів ресторанів, барів та вечірок. Навіть якщо ви не бажаєте пробувати себе в гірськолижному спорті, тут є чим зайнятися взимку – від споглядання мальовничої місцевої природи до екскурсій.
Готелі в Славському від 375 грн за ніч.
Читайте також: 10 ідей, чим зайнятися в Славському
4. Пилипець
Цей гірськолижний курорт користується великою популярністю в туристів одразу з кількох причин. Чарівна природа Міжгірського району Закарпатської області дивує тих, хто тут уперше. А тим, хто з року в рік вирушає на відпочинок до Пилипця, вона ніби вкотре нагадує, що в Карпатах є чудове місце, де можна відволіктися від звичної життєвої рутини та провести час цікаво і драйвово. Читаючи відгуки про Пилипець, часто можна зустріти порівняння, де його називають «бюджетною версією Драгобрату».
Курорт має висоту в 700 метрів над рівнем моря. Протяжність місцевих гірськолижних трас сягає близько 20 кілометрів. Переважна більшість з них знаходиться на горі Гимба. На цьому курорті немає штучного засніження. А значить – відпочинок залежить від погодних умов, якщо ви розраховуєте значну частину своєї поїздки присвятити саме на катанню на лижах. Водночас і є гарна новина. У Пилипці функціонує чимало веб-камер, за допомогою яких є можливість відслідковувати стан трас. Це дає змогу переконатися в наявності снігу, перш ніж вирушати у мандрівку.
Найкраще доїхати на курорт Пилипець можна, узявши квиток на потяг до станції Воловець. Далі ви можете скористатися послугами маршрутного таксі.
Готелі в Пилипці від 415 грн за добу
5. Плай
Курорт Плай розташований у Львівській області. Це один з популярних гірськолижних курортів України. Він є новим та сучасним, адже про його появу дізналися лише у 2007 році. Курорт відзначається компактністю, він невеликий за площею. Дехто називає Плай «міні-версією Буковелю». Аби сюди доїхати, вам потрібно спочатку дістатися потягом до міста Сколе, а потім – пересісти на маршрутне таксі.
На курорті Плай функціонує 6 гірськолижних трас. З огляду на наявність якісного обладнання для штучного засніження, сюди можна вирушати, не боячись капризів погоди. Однак варто зважати на один важливий аспект, а саме – місцеві ціни. Курорт новий, в його розбудову вкладені великі кошти. Тому цінова політика на більшість послуг тут дещо відрізняється від середньої по більшості інших українських курортів.
6. Яблуниця
Гірськолижний курорт Яблуниця розташований у затишному однойменному селищі в Івано-Франківській області. Лижники полюбляють Яблуницький перевал, розташований на висоті в 931 метр над рівнем моря. Тут знаходиться багато трас різного рівня складності, котрі приваблюють не лише українських, а й закордонних туристів. Є 10 гірськолижних витягів – 8 у самому селищі, а також 2 – на перевалі.
Яблуницю люблять не лише за красу місцевої природи та можливість зайнятися тут гірськолижним спортом. Цей курорт відзначається дуже лояльними цінами та широкою пропозицією житла для туристів. Можна зняти номер в одному з місцевих готелів, або ж – кімнату в приватному секторі. Відносно недалеко від Яблуниці розташовані Буковель і Драгобрат. Тож якщо ви ретельно сплануєте маршрут своєї поїздки, то зможете за одну подорож завітати одразу на 3 курорти.
Готелі в Яблуниці від 375 грн за добу
Читайте також: Огляд гірськолижних курортів Туреччини
7. Красія
Курорт Красія розташований у Закарпатській області, а саме – в селі Вишка. Навіть у розпал сезону тут немає великих натовпів туристів, оскільки це місце не так розрекламоване, як багато інших осередків гірськолижного спорту. Тут на вас чекає приємна й спокійна атмосфера. Споглядання закарпатської природи налаштує на релакс. А лижний спорт додасть потрібної динаміки.
Якщо ви тільки вчитеся кататися на лижах, на курорті Красія вам буде дуже комфортно. Є траси як для професіоналів (можна скористатися послугами інструктора у місцевій лижній школі), так і для початківців.
Довжина трас є різною, а одна з прикметних особливостей Красії полягає в тому, що саме тут знаходиться найдовша лижна траса в Україні. Її протяжність сягає 3 з половиною кілометри. Щодо інфраструктури, то важливими її елементами є 2 крісельні витяги.
Готелі біля Красії від 395 грн за ніч
8. Мигово
Якщо під час відпочинку в Карпатах вас передусім цікавить знайомство з регіоном, який вражає своїм автентичним колоритом, то завітайте до Чернівецької області. Тим більш – саме тут розташований відомий гірськолижний курорт Мигово. Якщо ви вже відпочивали на Закарпатті, Івано-Франківщині чи Львівщині, Буковина відкриє перед вами зовсім інші культурні особливості. Кожна з цих областей цікава та унікальна. Тому, аби говорити, що ви познайомилися з традиціями Карпат в усьому розмаїтті, варто побувати у згаданих областях, не оминаючи жодну з них.
Так ось, вертаючись до Мигово: курорт є відносно молодим. Тут ви побачите 4 гірськолижні траси. Вагомою особливістю є те, що одна з них оснащена спеціально для сноубордистів. Загальна довжина трас – приблизно 3,5 кілометри. Вони дивують більш не протяжністю, а розмаїттям. Тут можна знайти навіть траси міжнародного значення та сертифіковані маршрути для міжнародних змагань.
Готелі в Мигово від 275 грн за ніч
9. Яремче
Відпочинок взимку в Яремче стане відмінним рішенням, якщо ви робите свої перші спроби в лижному спорті. Тут є усього лиш 2 траси, і обидві вони призначені саме для початківців. Є один бугельний витяг.
Яремче – це чудовий варіант для спокійного сімейного відпочинку, якщо на тихий релакс ви налаштовані більше, аніж не екстрим. Цей населений пункт є привабливим для туристів одразу в кількох аспектах. Тут можна відпочити за доволі демократичними цінами. Це стосується як житла, так і харчування у місцевих ресторанах.
Своєрідними «родзинками» міста Яремче є стежка Довбуша та водоспад Пробій. Також тут знаходиться відомий сувенірний ринок. Одним словом, можливість зайнятися гірськолижним спортом – не єдина з доступних розваг. А ще неподалік від цього міста знаходиться Буковель, куди ви можете дістатися маршрутним таксі.
Готелі в Яремче від 275 грн за ніч
Читайте також: ТОП 10 гірськолижних курортів Європи
10. Гірськолижний курорт на Київщині, або приємна несподіванка
У більшості людей гірськолижний відпочинок в Україні асоціюється з Карпатами. Однак деякі курорти виходять за рамки цього стереотипу. Наприклад, ідеться про Гвоздів, що на Київщині. Якщо ви проживаєте на Центральній Україні та не бажаєте далеко їхати, аби покататися на лижах, санчатах чи сноуборді, Гвоздів – саме те, що вам потрібно. Там можна розміститися в чудовому готелі, а місцеві схили для катання навіть орендують для зйомок фільмів, телепередач і проведення спортивних змагань.
Якщо ви прагнете гарного відпочинку на гірськолижному курорті, не обов’язково вирушати в далекі краї. Українська природа з її розмаїттям ландшафтів та кліматичних умов дає можливість насолоджуватися лижним спортом з кінця осені аж до середини весни. Тож гайда до мандрівки!