Шотландія перша в Європі запускає безпілотний автобусний маршрут

У Великій Британії запустять першу мережу автобусів без водіїв. Однак, шофери перебуватимуть в автобусах, щоб взяти управління на себе у разі надзвичайної ситуації.

Нова автобусна лінія розрахована на перевезення до 10 тис. пасажирів на 22-кілометровому маршруті в районі Единбурга. Спочатку запустять п’ять одноповерхових автобусів. Автономна технологія тестувалась і раніше, але вперше її встановлять в автобусах, пише turist.delfi.

Автобуси їздитимуть на швидкості до 80 км/год. У салоні обов’язково перебуватиме водій. Через законодавство Великобританії наразі неможливо запустити повністю автономні транспортні засоби. Однак водії нових автобусів не можуть впливати на їзду, коли автобус буде в автономному режимі, лише у випадку надзвичайної ситуації.

Бортова система такого автобуса розпізнаватиме інших учасників дорожнього руху, щоб запобігти зіткненню, а оптичні камери та радар сканують дорогу на наявність пішоходів. Штучний інтелект отримуватиме інформацію та визначатиме точне розташування автобуса, щоб розрахувати найбезпечніший маршрут до місця призначення. Розробники запевняють, що система реагує на незвичайні ситуації швидше за людину.

В майбутньому планується збільшити кількість безпілотних поїздок по всій Великій Британії. Единбурзький безпілотний проєкт — не перший в Європі. У 2021 році в іспанській Малазі почав курсувати безпілотний електробус.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.