Ryanair: реєстрація на рейс, норми багажу та інші нюанси

Ryanair – найбільша в Європі авіакомпанія з центральним офісом у Дубліні. Має статус бюджетної та входить до Європейської асоціації дешевих Авіакомпаній. Авіаперевізник здійснює рейси до понад 30 країн Європи та Марокко. В Україні працює з 2018-го року. Рейси Ryanair відправляються з Києва (Жуляни та Бориспіль), Одеси, Львова та Харкова у більш ніж 12 напрямках.

Ryanair норми багажу затримка рейсу

Де купувати квитки на рейси Ryanair

Замовити квитки на доступні рейси МАУ можна через сайт авіакомпанії ryanair.cim, мобільному додатку авіакомпанії або через такі пошукові системи, як Kiwi.com або Skyscanner.ua.

Авіаперевізник повідомляє про можливість знайти лоу-кост рейси, користуючись календарем рейсів, або обираючи дату польоту близьку до потрібної. Система автоматично знайде дешеві квитки за потрібними напрямками.

Оплатити квиток можна за допомогою PayPal, UATP, карт American Express, Visa, Mastercard, Diners/Discover, Apple Visa та Apple Mastercard. Оплата через платіжний сервіс Apple доступна тільки в мобільному додатку. Компанія додатково стягує комісію за платіж, яка відображається при введенні номеру карти та залежить від знаходження покупця. Одразу після оплати ви отримаєте посилання на форму бронювання в якій потрібно вказати актуальні паспортні дані та місце в літаку. Докладніше про реєстрацію на рейс вказано нижче.

Знижки та промокоди на квитки Ryanair

Для покупки дешевих квитків можна скористатись календарем низьких цін. Додаткові та сезонні знижки та акції авіакомпанії можна відслідковувати підписавшись на Telegram або Viber Ветер дует.

Реєстрація на рейси Ryanair

Для посадки на рейси Ryanair потрібна обов’язкова попередня онлайн-реєстрація. Реєстрація здійснюється на офіційному сайті компанії. Ryanair пропонує: 

  • ранню реєстрацію – відкривається за 60 днів до рейсу і доступна за додаткову плату – €20;
  • безкоштовну реєстрацію – відкривається за 48 годин до рейсу.

Після проходження безкоштовної реєстрації потрібно роздрукувати сформований на сайті посадковий талон та пред’явити його при посадці на рейс. За відсутності талону ви сплатите штраф у розмірі €50. При неможливості роздрукувати посадковий талон на зворотній рейс, скористайтесь послугою ранньої реєстрації та пред’явіть електронний посадковий талон.

Зміни або повернення квитків

Внесення змін до рейсу або імені пасажиру ви можете зробити не пізніше ніж за 2,5 години до відправлення рейсу. Для цього можна скористатись сайтом (розділ «мої бронювання») або зв’язатись з центром допомоги Ryanair за вказаним на сайті контактним телефоном. 

Авіаперевізник попереджає, що онлайн можна здійснити тільки зміну міжнародного рейсу на внутрішній (а також навпаки) або часткову зміну лише одного рейсу. При цьому з вас стягується плата:

  • Від €35 стерлінгів або еквівалентна сума в національній валюті за внесення змін до рейсу;
  • Від €115 стерлінгів або еквівалентна сума в національній валюті за зміну імені.

Окрім того через сайт можна безкоштовно змінити неправильно вказане прізвище в бронюванні Ryanair протягом 24 годин після реєстрації, а технічні помилки протягом 48 годин.  Додатково потрібно оплатити різницю між сплаченим та новим рейсом. У випадку якщо новий рейс дешевший за попередній, перевізник не повертає різницю вартості. 

Враховуючи суму зборів, Ryanair нагадує, що у випадку бронювання лоукост рейсів дешевше замовити нові квитки ніж вносити зміни до актуальних. 

Ви не можете повернути квитки на заброньований рейс. Ryanair не зобов’язує пасажирів повідомляти про відмову від польоту, однак можливості здати квиток та отримати частину його вартості також не надає. У випадку невикористання квитка пасажир може протягом місяця подати в аеропорті заяву про повернення державного податку, включеного у вартість квитка. За повернення податку сплачується адміністративний збір і якщо його вартість більша за вартість повернення, то воно не здійснюється. 

Якщо потрібно повернути квиток на який ще нездійснена реєстрація Ryanair рекомендує звернутись до їх агента за вказаним на сайті контактним номером.

Затримка, скасування рейсів та компенсація Ryanair

У випадку скасування рейсу або його затримки більш ніж на 3 години з часу прибуття у вас є право на: 

  • Отримання компенсації у сумі вартості квитків;
  • Пересадці на найближчий за розкладом рейс.

Для отримання компенсації необхідно перейти на офіційний сайт та в відповідному розділі перейти за посиланням на форму заяви на повернення коштів. 

При пересадці на найближчий рейс Ryanair:

  1. Спочатку шукає власні рейси до потрібного пункту призначення на цей ж або наступний день;
  2. При відсутності такого рейсу розміщує вас на рейсі авіакомпанії з якою укладений договір;
  3. При відсутності рейсу у договірного перевізника оплачує вартість іншого транспорту до потрібного пункту призначення (потяг, автобус, тощо). 

За необхідності очікування в розумних розмірах відшкодовується вартість проживання в готелі, харчування та трансферу. Пасажири мають право на два телефонні дзвінки, розміщення для очікування та прохолодні напої.

Право на компенсацію втрачається, якщо про зміни або скасування рейсу було повідомлено за 14 днів до відправлення або раніше.

Як отримати компенсацію за затриманий або скасований рейс

Від €200 до €750

Розміри та норми багажу та ручної поклажі  Ryanair

Пасажиру дозволяється брати з собою на борт ручну поклажу яка відповідає розмірам 40x20x25 см. Якщо ви додатково оплачували послугу пріоритетної посадки, то безкоштовно з собою можна взяти маленьку поклажу (розміри вище) та велику з розмірами 55x40x 20 см.

Пасажири з послугою пріоритетної посадки перевозити сумку вагою до 10 кг за умови, що вона відповідає вказаним розмірам та її попереднього внесення в рейс при покупці квитків та реєстрації. Плата за такий багаж варіюється від €10 до 25. Якщо багаж не зареєстрований попередньо, або ви не використовували пріоритетну посадку – вартість від €20 до 25

Кожен пасажир може провозити до 3-х сумок, кожна вагою до 20 кг. Вартість кожної сумки складає €25, якщо він був зареєстрований до реєстрації на рейс, або €40, якщо він був вказаний після реєстрації на рейс. 

При перевищенні вагового ліміту ви сплачуєте штраф у розмірі €10 за кожен кілограм. Поклажа, яка перевищує розміри перевозиться за додаткову плату – €50, або перевізник може відмовити у пронесенні її до салону. 

Перевезення музичних інструментів оплачується окремо – €50 за одиницю при реєстрації багажу до реєстрації на рейс і €65 за вказаний після реєстрації. Один інструмент при цьому не може важити понад 20 кг. Невеликі інструменти можна перевозити з собою в салоні у випадку попереднього бронювання окремого місця. 

Окремо сплачується також перевезення велосипедів, спортивного інвентарю, гірськолижного спорядження та інвентарю для гольфу. Вартість перевезення однієї одиниці складає від €30 до 75 залежно від часу реєстрації та типу спорядження. Максимальна вага одиниці не може перевищувати 20 кг (30 для велосипеда). 

Пасажири з дітьми можуть додатково перевозити з собою дитяче харчування, молоко, кип’ячену воду та сухе молоко, навіть якщо вони перевищують об’єм допустимих рідин, але за умови перевірки таких речей службою безпеки аеропорту.

Перевезення домашніх тварин на борту заборонено.

Втрачений або пошкоджений багаж Ryanair

При втраті або пошкодженні багажу вам потрібно повідомити про це в аеропорті протягом 21 дня з моменту прибуття, а також надіслати відповідну претензію Ryanair протягом 7 днів з дня отримання багажу чи його втрати. 

Відповідальність перевізника за втрачений або пошкоджений багаж обмежена, якщо заздалегідь не було домовлено про інше, та сплачені відповідні збори. Для отримання компенсації потрібно зберегти квитанції пошкоджених/втрачених речей, та по можливості самі речі.

Перед подорожжю можна додатково застрахувати багаж на €200, додавши цю опцію до туристичного страхування.

Додаткові послуги Ryanair

Окрім самих польотів Ryanair також додатково надає послуги з оренди автомобілів в різних країнах, паркінгу та трансферту, а також сервіс бронювання житла з поверненням до 10% від вартості проживання у вигляді кредитних коштів.

Популярні напрямки Ryanair

Останні новини та розпродажі Ryanair