Румунія та Болгарія домовились з Австрією щодо приєднання до Шенгенської зони

Румунія та Болгарія досягли угоди з Австрією на користування відкритими кордонами повітряних та морських шляхів Шенгенської зони з березня 2024 року.

Переговори про сухопутні кордони повинні продовжитись наступного року, повідомляє Reuters.

Минулого року Австрія виступила проти розширення Шенгенської зони на Румунію та Болгарію. Австрійські політики заявляли, що нелегальна міграція все ще занадто висока, а обидві країни повинні докласти більше зусиль, щоб запобігти цьому, перш ніж приєднатись до Шенгену.

Після того, як вони погодились посилити заходи безпеки на кордоні та заручились підтримкою інших держав ЄС, Австрія частково поступилась та запропонувала поетапний вступ. Румунія та Болгарія знаходяться на основних маршрутах незаконної торгівлі зброєю, наркотиками та людьми, але Європейська комісія заявила, що ретельне розслідування показало, що обидві країни виконали всі вимоги Шенгену.

Водночас у Румунії заявили, що спротив Австрії був невиправданий, посилаючись на дані агенства Frontex, які свідчать про те, що нелегальні мігранти в’їжджають до ЄС переважно із Західних Балкан, а не з Румунії.

До речі, наступного року до Шенгенської зони також хоче приєднатись Кіпр.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.