Російські окупанти влаштовують полювання на тварин в “Асканії-Новій”

Російські окупанти влаштовують полювання та вивіз тварин із заповідника “Асканія-Нова” та нацпарку “Джарилгацький”.

Про це розповів міністр довкілля Руслан Стрілець, передає Mind.

За його словами, міністерство працює над тим, щоб прискорити процес визнання злочинних дій на заповідних територіях. Кожна країна-учасниця Бернської, Рамсарської, Боннської Конвенцій, Міжнародного союзу охорони природи та секретаріату CITES повинна зробити відповідну політичну заяву.

На сьогодні окуповано 514 об’єктів природно-заповідного фонду України, загальною площею 800 тис. га. Під загрозою знищення 16 Рамсарських (водно-болотних) угідь, загальною площею понад 600 тис. га. Окупованими залишаються 82 території Смарагдової мережі.

На деяких територіях спалені реліктові дерева та пошкоджено водно-болотні угіддя, по яких пройшлися важкою технікою та порушили біобаланс. Також луки та заплави, що зберігалися в природному стані на Херсонщині, Донеччині й Луганщині, Національний природний парк “Святогірський” (там 80% соснових насаджень спалені вщент). Ці природні перлини формувалися сотні років та фактично втрачені назавжди.

Нагадаємо, в березні 2023-го окупанти встановили фактичний контроль над Біосферним заповідником “Асканія-Нова”. Також у нацпарку “Джарилгацький” російські загарбники хочуть відстрілювати диких тварин, займатись водними пасажирськими перевезеннями та ресторанним бізнесом.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошук