Окупанти встановили контроль над заповідником “Асканія-Нова”

Збереження природоохоронної та науково-дослідної роботи заповідника “Асканія-Нова” імені Ф.Е. Фальц-Фейна знаходиться під безпосередньою загрозою.

Як повідомила пресслужба заповідника, окупаційна адміністрація встановила фактичний контроль над Біосферним заповідником “Асканія-Нова” імені Ф.Е. Фальц-Фейна Національної академії аграрних наук України.

20 березня 2023 року в установу прибули колаборанти — перший заступник керівника адміністрації президента рф С. Кірієнко, “т.в.о. губернатора” Херсонської області В. Сальдо та невідома особа у ролі призначеного директора Мєщєряков Д.В. Крім того, окупаційною адміністрацією зареєстровано “Государственное автономное учреждение “Биосферный заповедник “Аскания-Нова” з датою внесення до єдиного державного реєстру юридичних осіб рф 7.03.2023 р.

Таким чином, подальше збереження природоохоронної та науково-дослідної діяльності не може бути забезпечене українською адміністрацію. Водночас персонал продовжує виконувати функціональні обов’язки та здійснює необхідний догляд за колекціями.

Попри окупацію території, відсутність поточних видатків, порушену транспортну логістику та організаційні проблеми, установа функціонувала в українському форматі та здійснювала передбачені обсяги робіт. Коштом благодійників з підконтрольної території України, країн ЄС та США, були покриті усі нагальні потреби та витрати на корм для тварин, паливно-мастильні матеріали, ветпрепарати, будматеріали та технічні засоби, необхідні для охорони природних екосистем, життєзабезпеченню та обслуговуванню зоопарку і дендропарку.

Надалі підтримка роботи заповідника благодійними коштами неможлива до звільнення лівобережної Херсонщини з-під російської окупації.

Проте постає нагальна потреба матеріальної підтримки працівників, що не погодились на співпрацю з окупаційною адміністрацією. Ця допомога буде не менш важливою, адже наступне відновлення заповідника після звільнення залежатиме саме від цих людей.

Реквізити для допомоги:
ГО “Українська природоохоронна група”
Банк АО КБ “ПРИВАТБАНК”
IBAN UA193052990000026001015011451
ЄДРПОУ 42003795
Призначення платежу: “Допомога працівникам заповідника “Асканія-Нова”.

Заповідник “Асканія-Нова” розташований в однойменному смт Асканія-Нова Херсонської області. На території заповідника мешкають рідкісні та незвичайні види тварин, зубри, олені, косулі, верблюди, зебри та навіть страуси.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошук