Незвичайні ферми в Україні, які можна відвідати

Фермерство та крафтове виробництво набирає всі більшої популярності в Україні. Зібрали для вас унікальні ферми, де вирощують зовсім нетипових для України тварин: оленів, віслюків, зубрів та інших. На більшості з них можна замовити екскурсію, а також купити продукти власного виробництва. 

Віслюча ферма «Osloff»

Село Великі Дмитровичи, Київська область

ферми київської області які можна відвідати Віслюча ферма «Osloff»

Киянин Володимир Васильєв разом зі своєю дружиною започаткували ферму віслюків у 2019 році. Але історія виникнення ферми почалась ще кілька років назад: у подружжя був домашній міні-зоопарк, коли вони вирішили його розформувати, усіх тварин, крім двох віслюків, вдалось прилаштувати. Коли Володимир дізнався про користь молока віслюків, вирішив їх розводити. Зараз на фермі близько 30 ослиць та один віслюк.

ферми в україні які можна відвідати Віслюча ферма «Osloff»

Заробляють на продажі молока: 1 літр коштує 1000 грн. Але крім цього подружжя влаштовує екскурсії фермою, гостей пригощають молоком та сиром. Особливо часто приїжджають родини з дітьми, адже віслюків можна годувати та кататись на них. Також можна замовити професійну фотосесію на фермі.

Детальна інформація про ферму на сторінці Facebook 

Страусина ферма «Долина страусів»

Село Ясногородка, Київська область

Перше поголів’я страусів тут завели у 2001 році, зараз це величезний комплекс, на території якого крім страусиної ферми є контактний зоопарк, атракціони (батути, канатний лабіринт, веломобілі, волейбольний майданчик, футбольне поле та інші), власне виробництво вина, ресторан, зона для пікніків, сувенірна крамниця та крамниця з фермерськими продуктами. Тут навіть є дерев’яні будинки, які можна орендувати для відпочинку з ночівлею. Словом, це місце для відпочинку всією родиною, де є розваги на будь-який смак і для дітей, і для дорослих.

Детальна інформація про ферму на сайті

Читайте також: Фотосафарі. Куди поїхати спостерігати диких звірів в Україні?

Ферма зубрів

Село Мислівка, Івано-Франківська область 

Ферма зубрів
Фото: tim5000.livejournal.com

Ця ферма не така велика та популярна, як попередні дві. Про неї мало перевіреної інформації в інтернеті, а власного сайту чи соц мереж немає. Знайти її на мапі складно, тому розказуємо як доїхати на машині: від Львова у напрямку Стрия по трасі Київ-Чоп, у Стриї потрібно звернути на Івано-Франківськ, потім у Долині повернути на трасу Долина-Хуст, яка пролягає через село Мислівка. Перед вказівником “Мислівка” потрібно повернути наліво і їхати прямо по цій дорозі 8 км. Так ви потрапите до ферми. Але майте на увазі, що ці останні 8 км дороги — це ґрунтовка. 

Ферма зубрів

Якщо ви очікуєте побачити заможну ферму, то це навряд. Але зате тут атмосферно та автентично — посеред гір та лісу ходять величні зубри. Їх тут залишилось небагато, доглядають за ними місцеві лісники. Крім зубрів тут живуть дикі кози та косулі. Всі вони вільно гуляють по території, але до людей підходять не завжди. 

Ферма плямистих оленів

Село Іза, Закарпатська область

ферма оленів україна
Фото: Андрій та Христина Ковалевскі

Рідкісні плямисті олені з’явились на Закарпатті ще у радянські часи, у 1987 році. Їх завозили сюди з Росії, а основною метою розведення були оленячі роги. У їх складі є цілюща речовина, з якої виготовляють ліки. Після розпаду союзу продавати роги стало вже не так вигідно, тому з 2003 року ферму відкрили для туристів. Зараз туристи — це головне джерело прибутку. На фермі живе понад 150 оленів. Тут проводять екскурсії, а головна розвага — погодувати оленів. Можна взяти щось із собою або купити на території. 

Ферма хутряних свиней породи «мангалиця» та ферма сірих корів

Село Ботар, Закарпатська область

Ферма хутряних свиней породи «мангалиця» та ферма сірих корів
Фото: tuca.com.ua

Павло Тізеш, колишній фельдшер, під час фермерських курсів зацікавився розведенням двох дуже незвичайних угорських порід тварин. 

Перші — це свині мангалиці. Незвичайні вони тим, що повністю вкриті густим кучерявим хутром, що виглядає дуже кумедно. Вони бувають кількох видів: чорні, червоні та білі. Найпопулярніші — білі, їх і найбільше у Ботарі. 

Другі — це сірі корови, які зовсім не дають молока. Їх розводять тільки заради м’яса. А виглядають вони дуже гарно — попелястий колір та величезні роги. 

Ферма хутряних свиней породи «мангалиця» та ферма сірих корів
Фото: tuca.com.ua

Крім тварин у господарстві Павла також вирощують фруктові дерева, а з фруктів виготовляють соки, сухофрукти, сиропи та левкар (повидло). Територія ферми відкрита для відвідування, тут можна замовити екскурсію, спостерігати за тваринами, скуштувати та купити місцеві продукти. 

Детальна інформація про ферму на сайті

Читайте також: Зелений туризм в Україні: огляд еко-садиб

Ферма карпатських буйволів

Село Стеблівка, Закарпатська область

Ферма карпатських буйволів
Фото: ukrainer.net

На Закарпатті є кілька ферм, де розводять карпатських буйволів, вони відкриті для туристів та їх легко можна знайти в інтернеті. Ми вирішили розказати саме про цю через її господаря. Заснував ферму німецький еколог Мішель Якобі. Він приїхав в Україну понад 10 років тому та оселився на Закарпатті. Його захопила ідея відновлення популяції карпатських буйволів. Мішель заснував громадську організацію «Збереження агробіорізноманіття Карпатських гір», а ще він захоплюється пермакультурою.

Ферма карпатських буйволів
Фото: ukrainer.net

На фермі є близько 20 буйволів, бурі карпатські корови та гуцульські коні породи гутан. По господарству Мішелю допомагає його дівчина Ріке, також з Німеччини, та місцеві жителі. 

Ферма «Устриці Скіфії»

Село Українка, Миколаївська область

Ферма «Устриці Скіфії»

Незвичну для України ферму з вирощування устриць заснував підприємець з Києва, його метою було відродити культуру споживання цього продукту. Устриць вирощують на березі Чорного моря в екологічно чистій місцевості, яка входить до складу національного парку. Крім устриць гостям пропонують різноманітні страви з морепродуктів: креветок, мідій, рапанів та інших. До страв подають спеціально підібране вино, а місце для дегустацій знаходиться на відкритому повітрі прямо на березі моря, звідки відкривається чудовий краєвид. Особливо гарно тут на заході сонця. На фермі є екскурсії, а поряд знаходять база кайтингу. 

До речі, цю ферму ми включили в наш готовий маршрут Півднем України.

Детальна інформація про ферму на сайті

Читайте також: Що таке глемпінг та де його шукати в Україні

Равликова ферма Jiffy

Село Горбовичи, Київська область

Це цілий комплекс з вирощування равликів в умовах, максимально наближених до природних. На фермі тако є фруктовий сад та парники з овочами. Власники роблять акцент на екологічності ґрунт та підходів до фермерства. Вихідними тут проводять екскурсії та дегустації для усіх бажаючих. На екскурсії розповідають багато цікавих фактів про равликів, умови вирощування, їх історію і популярність в усіх кулінарних столицях світу. На території діє невеличке кафе, де можна спробувати делікатеси з равликів.

Детальна інформація про ферму на сайті


Готові автомобільні маршрути Україною

Путівники, поради, карти