Найгірші місця в літаках Ryanair та інших авіакомпаній

Якщо вам випаде це місце внаслідок автоматичного розподілу, ви напевно захочете доплатити за зміну місця. Адже що може бути гіршим за сидіння «біля вікна» без вікна?

Видання The Telegraph опублікувало історію одного пасажира, який відправлявся в Венецію лоукостом Ryanair. Чоловік подорожував сам, тож вирішив не обирати платне місце. Система автоматично видала йому квиток 11А (буквою «А» позначають сидіння біля ілюмінатора). Непогано, адже зазвичай пасажирів, які не доплачують за місце, відправляють на вільне сидіння в середині ряду. Однак, виявилося, що замість пейзажу за вікном чоловік буде милуватися виглядом білих панелей на стіні. Адже це місце – одне з небагатьох, з якого неможливо визирнути в ілюмінатор.

Фото з твіттеру пасажира

Тож, якщо ви плануєте подорож з Ryanair, отримали квиток з номером 11А і не хочете розглядати стіну, подумайте про доплату за зміну місця. Всі літаки Boeing 737-800, які обслуговують рейси цієї авіакомпанії, мають однакове розташування крісел. І те, що це місце пропонують безкоштовно – не випадковість. А якщо ви доплатите, то зможете обрати вільне крісло у будь-якій частині літака. До речі, це не єдиний «щасливий» номер, аналогічні «безвіконні» сидіння знаходяться під маркерами 11F та 12F.

Фото з твіттера Wayne Vaughan‏

Причина появи таких місць – необхідність розташування крісел на відстані між ними, зручній для пасажирів. Правила безпеки також диктують відсутність ілюмінаторів на місці аварійних виходів. Теоретично, можна було б переставити крісла так, щоб забезпечити доступ до вікон всім пасажирам. Проте, представники компаній Airbus та Boeing зазначають, що схему розташування сидінь обирають самі перевізники.

Натомість, авіакомпанія Ryanair наводить переваги «безвіконних» місць. В інструкції з вибору крісла вказано, що це ідеальний варіант для людей, які мають намір подрімати під час перельоту.

Про таку особливість літаків лоукостера знають не всі пасажири. Деякі люди відверто дивуються неочікуваному сюрпризу. У Твіттері набирає популярності хештег #wheremywindow, під яким мандрівники викладають свої фото зі здивуванням від незвичайного «місця біля ілюмінатора».

Схожа проблема є й у інших перевізників. Літаки норвезьких авіаліній Boeing 737 мають «безвіконні» місця 10А, 11А, 11F. EasyJet пропонує пасажирам такі сидіння під номерами 25 і 26F на борту A319, та 31А на літаку A320 від Airbus. Не побачити вид з вікна ризикують також пасажири рейсів Emirates та British Airlines, з салону Boeing 777.

Щоб уникнути такої ситуації, перед вибором завжди перевіряйте запропоноване місце на сайті перевізника або через спеціалізований сервіс, наприклад SeatGuru.