NASA близька до запуску надзвукових пасажирських літаків

Надзвуковий літак зможе перетнути Атлантику за 90 хвилин.

NASA підтвердило, що нещодавно вивчало можливість комерційних польотів зі швидкістю понад 4 тис. кілометрів на годину, повідомляє CNN.

Після завершення польотів реактивного літака Concorde у 2003, швидкі пасажирські перельоти через Атлантичний океан залишились у минулому. Перельоти між Лондоном та Нью-Йорком займають близько восьми годин. Наразі рекорд складає трохи менше п’ять годин завдяки сприятливому повітряному потоку.

Однак тепер теорії про надзвукові подорожі знову планують втілити у життя. Космічне агенство США вважає, що політ Нью-Йорк – Лондон у майбутньому може тривати не більше півтори години.

Дослідження агенства показало, що вже існує близько 50 потенційних маршрутів для надзвукових подорожей. Проте деякі країни, наприклад США, забороняють польоти на реактивних літаках над своїми територіями.

Новий “тихий” надзвуковий літак під назвою X-59 може призвести до зміни цього правила, звільнивши шлях для літаків зі швидкістю понад 4 тис. км/год. Наземні випробування та перший тестовий політ заплановані на кінець року. NASA прагне отримати достатньо даних, щоб передати їх регуляторам США у 2027 році.

Літак X-59 NASA вже побудований і готовий до випробувань

Після досліджень, програма NASA Advanced Air Vehicles Program (AAV) перейде до наступної фази, залучивши компанії для розробки дизайну та вивчення можливостей повітряних перевезень, окреслення ризиків і викликів, а також визначення необхідних технологій.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.

Теги: