На Венеційській бієнале архітектури відкрили український павільйон

Вперше за майже десять років Україна відкрила павільйон на Венеційській бієнале архітектури, який схожий на укриття та оборонні вали.

Найбільша архітектурна виставка світу менш відома ніж Венеційська бієнале мистецтва. Вона відокремилась від мистецької у 1980 році й так само раз на два роки проходить у Венеції, пише The Village.

Куратори від України запропонували дві ідеї для павільйонів. Перший простір розмістили на основній локації бієнале — Арсенале, а другий облаштували у венеційських садах Джардіні. На початку серпня там почнуть серію з п’яти міждисциплінарних виставок, що послідовно триватимуть на обидвох локаціях до кінця осені.

Український павільйон має назву – “Перед майбутнім”. З одного боку, майбутнє переповнене сценаріями катастроф, а з іншого – важливий концепт планування після перемоги України. Павільйон на Арсанале — це прохідна зала, або транзитний простір із приглушеним світлом і фальш-стелею, яку навмисне “опустили” для того, щоб відвідувачі відчували себе, як в укритті. Але це не ізольована кімната: павільйон має кілька евакуаційних виходів і входів. 

Друга частина павільйону, у центральній частині садів Джардіні – це затишний простір, оточений валами, вищими за людський зріст. Ідея створити такий простір прийшла архітекторам, коли вони згадали про Змієві вали 10 століття: після повномасштабного вторгнення вали повернулися до початкової функції та, за легендою, завадили росіянам зайти в Київську область.

Україна бере участь у виставці не вперше, але процедуру конкурсного відбору кураторів не сформували й досі. Провести конкурс за процедурою з художньої бієнале не можна – наприклад, тому, що архітектурна бієнале має іншу специфіку. Заявку на архітектурну бієнале у 2023 році Україна подала лише в березні, тому павільйони довелося готувати швидко. До участі залучили 30 архітекторів та колективів. Долучилися також фахівці із соціології, історії й інших галузей. 

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.