Куди поїхати недалеко від Праги: 10 місць

Столиця Чехії – красиве та величне європейське місто, яке можна досліджувати не один день. Після того, як ти прогуляєшся Празьким Градом та Карловим мостом, помилуєшся всіма доступними пам’ятками у місті – вирушай далі досліджувати Чехію. Старовинні містечка, мальовничі заповідники, середньовічні замки – це тільки маленька частина того, що може запропонувати Богемія.

Підібрали для вас десять цікавих місць в Чехії, які знаходяться неподалік Праги:

1. Карлові Вари

Фото: unsplash

Карлові Вари відомі тим, що тут заходиться найбільша у світі кількість лікувальних гарячих джерел. Щорічно сюди приїжджають тисячі туристів, щоб підлікуватись та познайомитись з багатою історією Богемії. Також Карлові Вари знамениті своїми колонадами, які дозволяють туристам приходити до джерел в будь-яку погоду. Найвизначніші пам’ятки у місті — церква Петра і Павла, Старий Замок та музей Скла.

Як дістатись: Карлові Вари знаходяться на заході Чехії. Їхати з Праги — близько двох годин (127 км). Найдешевший спосіб дістатись — це поїзд, але також можна автобусом чи літаком.

2. Чеська Швейцарія

Фото: flickr

Національний парк Чеська Швейцарія розташований у чеській частині Ельбських Піскових гір на кордоні з Німеччиною. Сюди їдуть за його казковою природою, загадковими ущелинами та мальовничими краєвидами, а неймовірна атмосфера парку заворожує вже з перших хвилин. На території парку знаходяться безліч цікавих місць — кам’яна арка Правчицькі ворота, ущелини річки Кам’янці, скеля Рожевий пагорб, містечко Висока-Липа, водоспад біля Бртніков та багато інших.

Як дістатись: Існує безліч варіантів як дістатись парку з Праги, але найпростіший – це записатись на групову екскурсію. Також можна їхати на поїзді Regional до станції Ceske Budějovice, час в дорозі – 2,5 години. Доїхати можна і на автобусі обравши маршрут К476 на головному автовокзалі Праги, вийти потрібно на станції Budweis.

3. Карлштейн

Фото: unsplash

Замок Карлштейн вважається одним із найкрасивіших у Чехії. Побудований у XIV ст. за наказом короля Карла IV. Замок був символом імператорської влади та сховищем королівських реліквій, коштовностей та державних документів. Мандрівники, які вирішили відвідати Карлштейн, зможуть помилуватись архітектурою, старовинними настінними розписами та повним зібранням портретів чеських правителів. Замок оточений густим лісом, яким прокладено безліч пішохідних маршрутів.

Як дістатись: Замок знаходиться за 33 кілометри на південний захід від Праги. Поїздка автомобілем займе близько пів години. Можна також їхати поїздом до станції Karlstejn.

4. Плзень

Фото: unsplash

Плзень – четверте за величиною місто Чехії, яке обов’язково сподобається любителям пива, його тут почали варити ще в 993 році. Саме тут вперше з’явились сорти Пілснер та лагер. В місті потрібно обов’язково відвідати музей пивоваріння, музей привидів, площу Республіки, музей ляльок, підземелля міста та костел Марії Магдалини.

Як дістатись: Відстань з Праги в Плзень — близько 95 км, час в дорозі автомобілем – 1,5 год. Доїхати також можна як на автобусі, так і на поїзді.

5. Монінец

Фото: flickr

Це улюблений гірськолижний курорт чехів. Тут знаходиться багато трас для лижників та сноубордистів, які підійдуть як для новачків, так і для професіоналів. Влітку тут також не доведеться нудьгувати. На курорті створено безліч пішохідних та велосипедних доріжок, басейни та атракціони.

Як дістатись: Курорт знаходиться 80 км на північ від Праги. Час в дорозі автомобілем становить трохи більше ніж годину. Також можна дістатись поїздом до станції Olbramovice, а далі взяти таксі до курорту.

Читати також: Безкоштовна Прага

6. Кутна Гора

Фото: flickr

Кутна Гора – одне з найпопулярніших туристичних міст у Чехії з великою кількістю історичних будівель та пам’яток. Однак найцікавішою є каплиця Всіх Святих, відома також як Костніца в Седліце. Тут знаходять останки від 40 до 70 тис. осіб, які використовують як декорації каплиці. Хоче це місце не для людей зі слабкими нервами, Костніца є однією з найпопулярніших каплиць у світі. Також в Кутній Горі потрібно обов’язково відвідати замок Градек та Санктуринівський будинок.

Як дістатись: Відстань від Праги до Кутної Гори – 62 км. Їхати автомобілем – 1 год, поїздом – 1,5 год, автобусом – 2 год 40 хв.

7. Чеський Крумлов

Фото: unsplash

Мальовниче містечко Чеський Крумлов є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Червона черепиця на дахах будинків, кольорові фасади та вузенькі вулиці щорічно ваблять сюди тисячі туристів. Найголовніші пам’ятки – центр міста, замок Крумлова, костел св. Віта, замковий сад та Плащевий міст. На околицях міста часто проводять музичні фестивалі та карнавали.

Як дістатись: Чеський Крумлов знаходиться за 142 км від Праги. Час в дорозі автомобілем – 2 год. Можна також їхати автобусами та потягами.

8. Чеський рай

Фото: flickr

Чеський рай – це парк-заповідник площею 182 кв. км, який відомий приголомшливими скельними утвореннями та неповторним ландшафтом. Сюди приїжджають, щоб помилуватись неймовірними пейзажами та насолодитись первозданною природою. Обов’язково потрібно відвідати Праховські скелі та прогулятись по містечках заповідника.

Як дістатись: Чеський рай розташований 80 км на північний схід від Праги. Їхати автомобілем – близько години. З головного залізничного вокзалу можна дістатись потягом до станції Turnov, а далі пересісти на автобус.

9. Конопіште

Фото: autoweb.cz

Замок Конопіште збудований у 1300 році та неодноразово перебудовувався, а свій остаточний вигляд отримав наприкінці ХІХ ст. Сьогодні в замку виставлена солідна колекція картин та зброї. Особливий інтерес викликають мисливські рушниці та лицарські обладунки. Збройна колекція є однією з найбільших в Європі, яку збирав імператор Франц Фердинанд. Навколо замку висаджений мальовничий парк.

Як дістатись: Замок знаходиться близко 40 км від Праги. Дістатись сюди можна автомобілем за пів години або поїздом чи автобусом до станції Benesov u Prahy.

10. Конепруські печери

Фото: flickr

Печери утворились в девонських вапняках віком близько 400 млн років. Вони являють собою триярусні переходи довжиною 2 км, доступна траса для туристів – 650 м. Це найбільший комплекс печер, який був знайдений в Богемії. На середньому рівні були знайдені кісти неандертальців та різних тварин кам’яного віку, а верхній ярус відомий тим, що колись тут розташовувалась таємна майстерня фальшивомонетників. Ну і звичайно найголовніше в печерах — це безліч сталактитів та сталагмітів.

Як дістатись: Печери знаходиться за 30 км від Праги. Їхати автомобілем – близько 30 хв. Крім того, з Праги можна їхати автобусом чи поїздом до станції Beroun, а далі пересісти на автобус, що їде до печер.


Нетипова Прага: за чим повернутися в столицію Чехії

Міні-гід