Куди поїхати недалеко від Харкова поближче до природи? Ми зібрали добірку ідей для поїздок на один день поблизу Харкова: мальовничі ріки, озера з блакитною водою, каньйони та водойми. В усі місця можна потрапити громадським транспортом, велосипедом (деякі) або автомобілем. Якщо немає власного автомобіля, можна орендувати від 400 грн/доба.
Дізнавайтесь більше про цікаві місця України, підписуйтесь на наш Telegram канал або Viber групу.
Солоне озеро

Озеро утворене в результаті техногенної аварії, що відбулась в процесі буріння газової свердловини ще в 1962 році. Бурова установка провалилась під землю, утворивши глибокий кратер, який швидко заповнився ґрунтовою водою. Разом із водою на поверхню вимило поклади солі, і це зумовило характер та назву озера. Місцеві жителі кажуть, що вода тут має непогану лікувальну силу. Правда це чи ні – невідомо, проте краса озера точно має терапевтичний ефект для любителів гарної природи.
Як добратись до Солоного озера з Харкова:
Автомобілем їхати на південь по трасі М18 до Дегтярки, потім по дорозі Т2120 до Антонівки. Автобусом з автовокзалу на Кегичівку, попросити зупинити біля Антонівки.
Крейдяні гори

Неподалік від східного кордону області розкинувся Національний природний парк «Дворічанський». Головною принадою цього парку є відомі крейдяні гори на березі річки Оскіл. Гори вражають своєю білизною та чудернацькими формами. Крім того, зовсім поруч є піщані пляжі та джерела з мінеральною водою, а також цілі масиви соснового лісу. В цілому в парку можна провести хоч цілий день, адже його територія досить величенька, а флора і фауна строкаті, і точно зацікавлять туристів.
Як добратись до парку «Дворічанський» з Харкова:
На авто близько 150 км на схід по дорозі Т2104. Або ж автобусом з автостанції «Заводська» до села Дворічна.
Читайте також: Куди поїхати відпочивати на море, крім Одеської області
Каньйон у Балаклійському районі

Каньйон знаходиться між селами Чепіль та Протопопівка неподалік від узбережжя Сіверського Донця. Високі крейдяні скелі та глибокі яри зустрінуть вас у цій місцині. Каньйон по своєму унікальний, фотографії звідси виходять надзвичайно красиві, та і просто прогулятись тут, щоб відчути всю силу і неповторність природи, точно варто.
Як добратись до каньйону з Харкова:
Автомобілем понад 100 км на південь по трасі Р78 до села Чепіль. Електричкою до станції Бакалея, а звідти автобусом до села Чепіль.
Гора Кременець

Ще одне цікаве місце – це гора Кременець, що дістала свою назву від каменю, з якого вона власне складається. Гора знаходиться в місті Ізюм, і з неї відкривається чудесна панорама на саме місто та його околиці. Зокрема з вершини можна побачити Свято-Преображенський собор та Святогірський монастир, а також долину Сіверського Донця. На самій горі теж є цікавинки – це меморіал, присвячений Другій Світовій війні, та стародавні кам’яні скіфські ідоли, що розкидані по схилах. Також в деяких місцях ще можна знайти залишки древніх фортець та укріплень, що стояли тут сотні років тому.
Як добратись до гори Кременець із Харкова:
На авто їхати 130 км на південний схід по трасі М03 до міста Ізюм. Автобуси та електрички ходять регулярно, пункт призначення – Ізюм.
Читайте також: Де відпочивати в Карпатах, крім Буковеля
Слобожанський природний парк

Одне з найкрасивіших місць у Харківській області – це безперечно природний парк Слобожанський. Знаходиться він по обидва боки річки Мерла на межі з Полтавською областю. Найцікавішою локацією парку є його торф’яні болота з такими рідкісними видами рослин та тварин, які тут збереглись. Символом парку є бобри, які ведуть тут досить активну діяльність, будують греблі, та облаштовують місцевість. Крім цього, тут можна побачити червонокнижного сірого журавля, деякі види черепах, лисиць та ласок. У парку для зручності туристів облаштовані три зони відпочинку, зі столами, альтанками та туалетами.
Як добратись до Слобожанського парку з Харкова:
Автомобілем близько 100 км на захід по трасі Р46 до Губарівки, а далі по дорозі Т1702. Автобусом їхати до станції Краснокутськ.
Кицівська пустеля

Є на Харківщині і зовсім несподіваний об’єкт – справжня пустеля! Поблизу села Кицівка, на правому березі річки Сіверський Донець розташувались так звані Кицівські піски. У радянські часи тут був розміщений військовий полігон, сьогодні інколи також проводять танкові навчання, тож в пустелі можна знайти відстріляні патрони чи снаряди, які тим не менш цілком безпечні, тож гуляти пісками можна всім. Проте, не за снарядами сюди варто приїжджати, а за унікальною природною зоною, що сформувалась у цьому регіоні, і яку населяють десятки і сотні унікальних і рідкісних видів тварин, птахів та комах.
Як добратись до Кицівської пустелі з Харкова:
Автомобілем по трасі М03 на південний схід до села Кицівка. Автобусом з автостанції в напрямку села Печеніги, виходити на зупинці Кицівка.
Комбінат у Новоселівці

На перший погляд може виникнути питання – що там за комбінат такий, на який рекомендують подивитись? Але справа звісно ж не в самому комбінаті, який займається видобутком кварцового піску і по сьогодні. Цінність цього місця в неймовірної краси блакитному озері, яке виникло в результаті робіт, та причаровує око. Білосніжний пісок в комплекті з прозорою бірюзовою водою створюють незабутній пейзаж. Проте, варто зазначити, що територія комбінату охороняється, і відпочинок там заборонений.
Як добратись до Новоселівки з Харкова:
Автомобілем близько 50 км на південний захід по трасі М18 до села Новоселівка. Регулярними автобусами від автостанції №2 до села Новоселівка.
Читайте також: Куди поїхати поблизу Дніпра
Краснокутський дендропарк

Знаходиться Краснокутський дендропарк зовсім поруч із вищезгаданим Слобожанським природним парком, тож за 1 день можна «вбити двох зайців». Заснований близько 200 років назад, цей дендропарк є одним із найстаріших в Україні. Тут можна повноцінно розслабитись та насолодитись природою і тишею околиць. В парку є озеро, проте купатись чи ловити рибу в ньому заборонено. Окремою розвагою для дорослих та дітей може стати пошук казкових персонажів, фігурки яких розкидані по всій території парку.
Як добратись до Краснокутського дендропарку з Харкова:
Автомобілем близько 100 км на захід по трасі Р46 до Губарівки, а далі по дорозі Т1702 до Краснокутська. Автобусом їхати до станції Краснокутськ.
Печенізьке водосховище

Водосховище було споруджене в 60-х роках ХХ століття для водопостачання Харкова та всієї області. Сьогодні це одне з найулюбленіших місць для відпочинку всіх харків’ян. Розлита річка Сіверський Донець пропонує безліч красивих місць для наметів та риболовлі.
Як добратись до Печенізького водосховища з Харкова:
Автомобілем по трасі М03, а потім по дорозі Т2111 на південний схід до села Печеніги. Автобусом з автостанції в напрямку села Печеніги.
Читайте також: Готові автомобільні маршрути Україною