Куди поїхати недалеко від Харкова: мальовничі місця

Куди поїхати недалеко від Харкова поближче до природи? Ми зібрали добірку ідей для поїздок на один день поблизу Харкова: мальовничі ріки, озера з блакитною водою, каньйони та водойми. В усі місця можна потрапити громадським транспортом, велосипедом (деякі) або автомобілем. Якщо немає власного автомобіля, можна орендувати від 400 грн/доба.

Дізнавайтесь більше про цікаві місця України, підписуйтесь на наш Telegram канал або Viber групу.

Солоне озеро

куди поїхати недалеко від харкова солоне озеро

Озеро утворене в результаті техногенної аварії, що відбулась в процесі буріння газової свердловини ще в 1962 році. Бурова установка провалилась під землю, утворивши глибокий кратер, який швидко заповнився ґрунтовою водою. Разом із водою на поверхню вимило поклади солі, і це зумовило характер та назву озера. Місцеві жителі кажуть, що вода тут має непогану лікувальну силу. Правда це чи ні – невідомо, проте краса озера точно має терапевтичний ефект для любителів гарної природи.

Як добратись до Солоного озера з Харкова:

Автомобілем їхати на південь по трасі М18 до Дегтярки, потім по дорозі Т2120 до Антонівки. Автобусом з автовокзалу на Кегичівку, попросити зупинити біля Антонівки.

Крейдяні гори

куди поїхати поблизу харкова на вихідні крейдяні гори

Неподалік від східного кордону області розкинувся Національний природний парк «Дворічанський». Головною принадою цього парку є відомі крейдяні гори на березі річки Оскіл. Гори вражають своєю білизною та чудернацькими формами. Крім того, зовсім поруч є піщані пляжі та джерела з мінеральною водою, а також цілі масиви соснового лісу. В цілому в парку можна провести хоч цілий день, адже його територія досить величенька, а флора і фауна строкаті, і точно зацікавлять туристів.

Як добратись до парку «Дворічанський» з Харкова:

На авто близько 150 км на схід по дорозі Т2104. Або ж автобусом з автостанції «Заводська» до села Дворічна.

Читайте також: Куди поїхати відпочивати на море, крім Одеської області

Каньйон у Балаклійському районі

маршрути навколо харкова Каньйон у Балаклійському районі

Каньйон знаходиться між селами Чепіль та Протопопівка неподалік від узбережжя Сіверського Донця. Високі крейдяні скелі та глибокі яри зустрінуть вас у цій місцині. Каньйон по своєму унікальний, фотографії звідси виходять надзвичайно красиві, та і просто прогулятись тут, щоб відчути всю силу і неповторність природи, точно варто.

Як добратись до каньйону з Харкова:

Автомобілем понад 100 км на південь по трасі Р78 до села Чепіль. Електричкою до станції Бакалея, а звідти автобусом до села Чепіль.

Гора Кременець

куда поехать в харькове Гора Кременець

Ще одне цікаве місце – це гора Кременець, що дістала свою назву від каменю, з якого вона власне складається. Гора знаходиться в місті Ізюм, і з неї відкривається чудесна панорама на саме місто та його околиці. Зокрема з вершини можна побачити Свято-Преображенський собор та Святогірський монастир, а також долину Сіверського Донця. На самій горі теж є цікавинки – це меморіал, присвячений Другій Світовій війні, та стародавні кам’яні скіфські ідоли, що розкидані по схилах. Також в деяких місцях ще можна знайти залишки древніх фортець та укріплень, що стояли тут сотні років тому.

Як добратись до гори Кременець із Харкова:

На авто їхати 130 км на південний схід по трасі М03 до міста Ізюм. Автобуси та електрички ходять регулярно, пункт призначення – Ізюм.

Читайте також: Де відпочивати в Карпатах, крім Буковеля

Слобожанський природний парк

куди поїхати на вихідні під харків Слобожанський природний парк

Одне з найкрасивіших місць у Харківській області – це безперечно природний парк Слобожанський. Знаходиться він по обидва боки річки Мерла на межі з Полтавською областю. Найцікавішою локацією парку є його торф’яні болота з такими рідкісними видами рослин та тварин, які тут збереглись. Символом парку є бобри, які ведуть тут досить активну діяльність, будують греблі, та облаштовують місцевість. Крім цього, тут можна побачити червонокнижного сірого журавля, деякі види черепах, лисиць та ласок. У парку для зручності туристів облаштовані три зони відпочинку, зі столами, альтанками та туалетами.

Як добратись до Слобожанського парку з Харкова:

Автомобілем близько 100 км на захід по трасі Р46 до Губарівки, а далі по дорозі Т1702. Автобусом їхати до станції Краснокутськ.

Кицівська пустеля

навколо харкова цікаві місця Кицівська пустеля

Є на Харківщині і зовсім несподіваний об’єкт – справжня пустеля! Поблизу села Кицівка, на правому березі річки Сіверський Донець розташувались так звані Кицівські піски. У радянські часи тут був розміщений військовий полігон, сьогодні інколи також проводять танкові навчання, тож в пустелі можна знайти відстріляні патрони чи снаряди, які тим не менш цілком безпечні, тож гуляти пісками можна всім. Проте, не за снарядами сюди варто приїжджати, а за унікальною природною зоною, що сформувалась у цьому регіоні, і яку населяють десятки і сотні унікальних і рідкісних видів тварин, птахів та комах.

Як добратись до Кицівської пустелі з Харкова:

Автомобілем по трасі М03 на південний схід до села Кицівка. Автобусом з автостанції в напрямку села Печеніги, виходити на зупинці Кицівка.

Комбінат у Новоселівці

поблизу харкова Комбінат у Новоселівці

На перший погляд може виникнути питання – що там за комбінат такий, на який рекомендують подивитись? Але справа звісно ж не в самому комбінаті, який займається видобутком кварцового піску і по сьогодні. Цінність цього місця в неймовірної краси блакитному озері, яке виникло в результаті робіт, та причаровує око. Білосніжний пісок в комплекті з прозорою бірюзовою водою створюють незабутній пейзаж. Проте, варто зазначити, що територія комбінату охороняється, і відпочинок там заборонений.

Як добратись до Новоселівки з Харкова:

Автомобілем близько 50 км на південний захід по трасі М18 до села Новоселівка. Регулярними автобусами від автостанції №2 до села Новоселівка.

Читайте також: Куди поїхати поблизу Дніпра

Краснокутський дендропарк

на вихідні поблизу харкова Краснокутський дендропарк

Знаходиться Краснокутський дендропарк зовсім поруч із вищезгаданим Слобожанським природним парком, тож за 1 день можна «вбити двох зайців». Заснований близько 200 років назад, цей дендропарк є одним із найстаріших в Україні. Тут можна повноцінно розслабитись та насолодитись природою і тишею околиць. В парку є озеро, проте купатись чи ловити рибу в ньому заборонено. Окремою розвагою для дорослих та дітей може стати пошук казкових персонажів, фігурки яких розкидані по всій території парку.

Як добратись до Краснокутського дендропарку з Харкова:

Автомобілем близько 100 км на захід по трасі Р46 до Губарівки, а далі по дорозі Т1702 до Краснокутська. Автобусом їхати до станції Краснокутськ.

Печенізьке водосховище

Печенізьке водосховище біля харкова

Водосховище було споруджене в 60-х роках ХХ століття для водопостачання Харкова та всієї області. Сьогодні це одне з найулюбленіших місць для відпочинку всіх харків’ян. Розлита річка Сіверський Донець пропонує безліч красивих місць для наметів та риболовлі.

Як добратись до Печенізького водосховища з Харкова:

Автомобілем по трасі М03, а потім по дорозі Т2111 на південний схід до села Печеніги. Автобусом з автостанції в напрямку села Печеніги.

Читайте також: Готові автомобільні маршрути Україною


Маршрути Україною

Ідеї подорожей та готові гайди