Куди поїхати недалеко від Берліна: 9 місць

Берлін – це одне з найбільших туристичних міст Європи. Однак неподалік німецької столиці можна також знайти чимало цікавих місць – маленькі старовинні містечка, шедеври архітектури та надзвичайно красива природа. Пропонуємо добірку найцікавіших місць, куди можна поїхати з Берліна на один день чи вихідні.

1. Саксонська Швейцарія

цікаві місця поблизу берліна
Фото: unsplash

Один з найкрасивіших національних парків Німеччини площею майже 94 кв. км. Головні пам’ятки — фортеця Кенігштайн, Ліхтенхайнський водоспад, Ретенський скельний театр та міст Бастай, з якого відкриваються неймовірні краєвиди. Чудове місце для прогулянок, щоб насолодитись чистим повітрям та чарівною природою.

Як дістатись: Знаходиться приблизно 250 км від Берліна, поблизу Дрездена.

2. Шпреевальд (Spreewald)

куди поїхати недалеко від берліна
Фото: unsplash

Заповідник Шпреевальд насичений незайманими лісами, квітучими полями та безліччю каналами, створених річкою Шпрее. Жителі Берліна полюбляють приїжджати сюди заради піших прогулянок, кемпінгу та поплавати на човнах. Взимку тут можна покататись на лижах, якщо буде достатньо снігу.

Як дістатись: Відстань від центру Берліна до Шпреєвальду складає близько 85 км. Найзручніше сюди їхати машиною в сторону міста Котбус, але можна і поїздом чи автобусом.

3. Озера Ванзее

що подивитися біля берліна
Фото: unsplash

Район-острів розташований в окрузі Штеглиц-Целендорф, навколо якого зосереджена велика кількість озер. Одне з найпопулярніших місць відпочинку берлінців та туристів. Саме тут знаходиться найдовший озерний пляж Європи – Штрандбад. Більшу частину району займають старовинні замки, вілли та парки.

Як дістатись: Знаходиться неподалік м. Потсдам, близько 30 км від Берліна. Зі станції S-Bahn Wannsee їхати можна автобусами № 218 або № 316. Також від причалів Потсдам Шпандау і Тегель до озер ходять прогулянкові кораблі.

Читати також: Безкоштовні музеї в Берліні для українців

4. Вернігероде 

куди поїхати на вихідний поблизу берліна
Фото: Wikimedia Commons

Невелике німецьке містечко з безліччю історичних пам’яток та яскравою фахверковою забудовою. Головними візитівками є ратуша — одна з найвідоміших пам’яток архітектури в Німеччині, а також неоготичний замок, що стоїть на пагорбі. Попри велику кількість туристів, Вернігероде – дуже цікаве та затишне місто.

Як дістатись: Вернігероде знаходиться неподалік Магдебургу та Брауншвагу. Від Берліна – близько 250 км.

5. Магдебург

красиві місця недалеко від берліна на вихідні
Фото: unsplash

Одне з найстаріших міст Німеччини відоме, в першу чергу, своїм Магдебурзьким правом. Тут також поховано першого імператора Священної Римської Імперії — Оттона Великого. В місті збереглось багато старовинних соборів та замків. Обов’язково потрібно відвідати собори Святого Маврикія та Святої Катерини, а також монастир Пресвятої Марії.

Як дістатись: Їхати з Берліна приблизно 1 год 30 хв (150 км). Можна автомобілем, а також автобусами чи поїздами.

6. Шверін

гарні місця на околицях берліна
Фото: unsplash

Ще одне старовинне місто Німеччини, яке оточено системою озер та ставків. Передусім, місто знамените розкішним Шверінським замком, який розташований на острові посеред озера. В історичному центрі міста також знаходиться багато архітектурних пам’яток.

Як дістатись: Знаходиться на відстані у 200 км на південь від Берліна, неподалік міста Любек. Поїздка на автомобілі займе близько двох годин.

7. Еберсвальде

цікаві міста поблизу берліна
Фото: flickr

Еберсвальде часто називають “Лісовим містом”, адже воно з усіх боків оточено заповідниками та національними парками. Хоча місто зазнало серйозних руйнувань під час Другої світової війни, тут збереглось багато старовинної архітектури. Серед найцікавіших пам’яток – церква Петра і Павла, ратуша XVIII століття та церква Марії Магдалини, яка датується XIII ст.

Як дістатись: Місто знаходиться неподалік Берліна, усього-на-всього – 60 км. Доїхати можна поїздом за пів години.

Читати також: 17 найкращих місць, які обов’язково потрібно відвідати в Берліні

8. Росток

куди поїхати на вихідні недалеко від берліна
Фото: unsplash

Місто розташоване в гирлі річки Варнів на Балтійському морі. Це старовинне місто та один з найбільших портів Німеччини. В першу чергу сюди вартує приїхати, щоб відпочити на пляжі та подихати морським повітрям. Проте Росток — це ще й місто з багатою історією. Найвідоміші пам’ятки — Церква св. Марії, Крепелінські ворота, ратуша XIII ст., Університетська площа та 30-метровий маяк.

Як дістатись: Дорога автомобілем з Берліна займе близько двох з половиною годин (240 км). Також Росток має залізничне сполучення з Берліном.

9. Пфауенінзель

Пфауенінзель поблизу берліна
Фото: TsungTsung Wu

Пфауенінзель буквально переводиться як “острів павичів”. Це невеликий острів посеред річки Гавел, де мешкає велика кількість павичів. Колись прусський король обрав острів місцем для літнього палацу і збудував тут казковий замок. Це ідеальне місце для пікніка та відпочинку на свіжому повітрі. Весь острів є охоронною зоною ЮНЕСКО.

Як дістатись: Потрапити сюди можна доїхавши до станції S-Bahn Wannsee, а потім автобусом №218 до річки. Також до острова можна дістатись на поромі.


50 місць Берліна від редакції dovkola

Ми підготували велику добірку цікавих місць Берліна від нашої редакції: пам’ятки, музеї, галереї, кафе, бари, клуби, архітектурні знахідки, безкоштовні місця та багато іншого. 

Більшість цих місць ти не знайдеш в жодному гайді, щось тобі вже буде відомим, але запевняємо, ця добірка точно розширить твоє уявлення про Берлін і додасть не один десяток місць в плани.