Куди піти та що подивитися в Флоренції: 13 цікавих місць

Флоренція має містичну силу, яка, здається, може перенести в інші епохи, будь то доісторичні часи атлантів, середньовіччя, ренесанс або (якщо ти потрапиш на виставку сучасного мистецтва в Палаццо Строцці) в недалеке майбутнє. Щоб вибрати свій період, достатньо відвідати відповідні пам’ятки.

Завдяки різноманітному вибору музеїв, галерей, бутиків та історичних пам’яток, в цьому місті знайдеться щось для кожного – від поціновувачів сучасного мистецтва та гурманів до спортивних фанатів та справжніх любителів шопінгу. Щоб відчути місто в повній мірі, тобі потрібно лише вийти на вулицю. 

Читай наш переклад путівника Флоренцією.


1. Музей Барджелло

що подивитися в флоренції цікаві місця
Фото: Alamy

Національний музей Барджелло (Museo Nazionale del Bargello), який відкрився у 1865 році за королівським указом, став першим національним музеєм Італії. Він зберігає найважливішу в місті колекцію скульптури епохи Відродження. Колишня будівля казарми та в’язниці сама по собі вражає, не кажучи вже про шедеври Мікеланджело та Донателло. У музеї також зберігаються бронза, кераміка, віск, емалі, медалі, вироби зі слонової кістки, гобелени, печатки та текстиль, деякі з колекцій Медічі, а інші – з монастирів або приватних колекцій. Обов’язково відвідай “Давида” Донателло.


2. Сад Бардіні

що подивитися в Флоренції сади Бардіні
Фото: Nico Tondini/Robert Harding

Величний за дизайном, але водночас скромний за масштабами, сад Бардіні має накриті прозорою стелею сходи, що ведуть на панорамну терасу Бельведеру. З прекрасного терасового саду відкривається вражаючий вид на місто. Врахуй, що підйом потребує невеликих зусиль – сходи неглибокі та довгі. Це ідеальний піт-стоп, якщо тобі набридло блукати музеями, адже в саду немає нічого особливо важливого, окрім як зупинитися і помилуватися квітами.


3. Палаццо Строцці

цікаві місця флоренції куди сходити Палаццо Строцці

Один з найкраще збережених секретів Флоренції, Палаццо Строцці – це красивий ренесансний палац. Будь то остання експериментальна робота Карстена Холлера чи ретроспектива Марини Абрамович, Палаццо Строцці постійно дивує своїми інноваційними, часто інтерактивними виставками. Хоча історична будівля залишається недоторканою, галерейний простір всередині музею повністю сучасний і влучно оновлений для проведення мистецьких виставок. Більшість з них потребують попереднього бронювання.


4. Площа Санто-Спіріто (Mercato di Santo Spirito)

цікаві місця флоренції які варто відвідати
Фото: Firenze insolita / Dalla redazione

Одна з найкрасивіших і найспокійніших площ Флоренції, площа Санто-Спіріто – це велика площа, що займає цілий квартал. Її архітектура епохи раннього ренесансу, можливо, не така вишукана, як інші будівлі в місті, але приваблює відвідувачів поєднанням свіжого повітря, спокою та місцевої атмосфери. Дозволь очам розфокусуватися на секунду, і ти відчуєш, що повернулися в роки правління Медічі. На антикварному ринку можеш знайти дешеву, приємну дрібничку, або ж інвестувати кілька годин – і ще кілька євро – у те, що тобі справді близьке і цінне. 


5. Галерея Уффіці

Галерея Уффіці в флоренції
Фото: Getty

Галерея Уффіці, що представляє собою видатну колекцію безцінних творів мистецтва епохи Відродження, є обов’язковим місцем для відвідування у Флоренції. Крім того, завдяки кураторським інвестиціям директора Ейке Шмідта, Уффіці вдосконалює свій досвід завдяки тимчасовим виставкам, віртуальній галереї, фантастичній сторінці в інстаграмі та пропускній системі для доступу до всіх трьох музеїв групи – Глі Уффіці, Палаццо Пітті, Джардіно-ді-Боболі. Галерея має 14 залів, де представлено 105 робіт художників 16 і 17 століть, які раніше зберігалися на складах, включаючи творіння Тиціана і Тінторетто. Тут діє система бронювання за розкладом, тому плануй свій час.


6. Дзвіниця Джотто

Дзвіниця Джотто флоренція що подивитися
Фото: Getty

Дзвіниця є символом міста. Здіймаючись над собором Дуомо на висоті приблизно 85 метрів, ця окремо стояча вежа вважається найбільш промовистим прикладом готичної архітектури 14-го століття в місті, який видно з будь-якої точки міста. Краєвиди, що відкриваються згори, справді захоплюють дух; подолавши 414 сходинок, ти трохи стомишся, але те, що ти побачиш вартує цих зусиль.


Що ще: Безкоштовна Флоренція: гід розвагами за €0


7. АкваФлор Фіренце

куди сходити в флоренції цікавинки туристичні
Фото: Imagine Photography/Courtesy Aquaflor Firenze

Розташований у чудовому склепінчастому приміщенні – колишніх стайнях великого палаццо епохи Ренесансу – цей магазин має вхід, який не можна не помітити. Але як тільки пройшовши крізь скромний дверний отвір, ти поринеш у чуттєвий фантазійний світ легендарної парфумерії. Майстер-парфумер Нікола Б’янкі заснував свій бізнес в Лукці, перш ніж переїхати в це місце у флорентійському районі Санта-Кроче, єдиний майданчик для продажу своїх колекцій, які красиво виставлені в шафах з червоного дерева і скла або розкладені на антикварних столах. Це таке ж задоволення для очей, як і для рецепторів нюху.


8. Сад Gucci

Сад Gucci флоренція
Фото: Courtesy Gucci Garden

Креативний директор Gucci Алессандро Мікеле (Alessandro Michele) завжди виходить за рамки, і цього разу він розмиває межі між монументом і магазином у Саду Gucci, інтерактивному комплексі, де поєднуються мода, їжа, історія та мистецтво. Розташований у Палаццо делла Мерканція 14-го століття на площі Синьйорії у Флоренції, Gucci Garden – це барвиста подорож Мікеле у минуле, сьогодення та майбутнє флорентійського будинку моди. Багаторівневий бутік-музей включає в себе магазин, де продаються ексклюзивні дизайнерські вироби Саду Гуччі, галерею з сучасними виставками, а також ресторан на першому поверсі від рок-зірки Массімо Боттури.


9. Музей опери та балету в Дуомо

Музей опери та балету в Дуомо флоренція
Фото: Antonio Quattrone/Courtesy Museo dell’Opera del Duomo

Розкішний і великий музей, присвячений опері та базиліці, а також реставраційним проектам. Тут зберігається найбільша у світі колекція скульптур середньовічної та ренесансної Флоренції, а також діють реставраційна лабораторія та школа. Серед інших визначних пам’яток: двері Гіберті, “Зняття з хреста” Мікеланджело, модель оригінального, так і незавершеного фасаду Санта-Марія-дель-Фьоре, а також кімната, присвячена архітектурному шедевру Брунеллескі – Флорентійському собору “Купол Флоренції”. На виході обов’язково заглянь до сувенірної крамниці, де можна придбати чудові книги.


10. Музей моди та костюма

Музей моди та костюма флоренція

Музей моди та костюма – ідеальний приклад флорентійської елегантності: 14 чудово оздоблених кімнат (стіни з дамаськими панелями, стелі з фресками) у крилі Меридіана розкішного комплексу палацу Пітті 15-го століття. Палац Пітті безпомилково можна впізнати – його знають усі, але чомусь цей музей досі здається таємницею, відомою лише інсайдерам світу моди. Основна увага в колекції приділена Італії, тому очікуй дізнатися все про офіційний одяг епохи бароко, а також про Армані і Версаче 1980-х і сучасний Валентино. 14 залів музею можна легко оглянути за годину – ти дізнаєшся багато нового і вражаючого про одяг. 


11. Каплиці Медічі

Каплиці Медічі флоренція цікаві місця
Фото: Getty

Каплиці Медічі – це дві прекрасні будівлі в історичній базиліці Сан-Лоренцо, які створили основу для епохи відродження. Це чудова зупинка, якщо у тебе обмаль часу, але якщо ти фанат Мікеланджело або хочеш відчути себе принцом чи принцесою Медічі – хоча б на годину. Місце справді приголомшливе. Тобі захочеться ще більше заглибитися в історію сім’ї Медічі та Мікеланджело. Квитки, які можна забронювати онлайн або особисто, є обов’язковими.


12. Музей Галілео

 Музей Галілео в флоренції італія
Фото: Getty

Приватні екскурсії “Галілей і наука” від Context Travel чудово підійдуть для всіх, хто хоче дізнатися про науку епохи відродження, а особливо для відпочинку з дітьми. Мартіно, екскурсовод, – справжній професіонал, інтроспективний академік, дослідник Данте і доктор філософії, який явно закоханий у Галілея, і його ентузіазм заразливий. Ренесанс – це його ігровий майданчик, і він приходить підготовленим, ніколи не заїкаючись і відповідаючи на будь-які запитання. Він також пристрасний, професійний, вдумливий і дотепний.


13. Музей Сан-Марко

Музей Сан-Марко що відвідати в флоренції
Фото: Alamy

Музей Сан-Марко розташований у прекрасному монастирі, спроектованому в 15 столітті архітектором Мікелоццо, улюбленцем Козімо Медічі. Розташований у районі Олтрарно, він наче вкритий таємницею, хоча його завжди любили за видатні фрески. Це досвід повного занурення в епоху Відродження: ти ніби потрапляєш у капсулу часу. Тут немає ні екскурсоводів, ні сезонних експонатів, ні темпу – нічого. Це прекрасно уцілілий монастир-музей.


+7 секретів Флоренції

Спеціально для наших патронів ми підготували ще 7 цікавих місць Флоренції, які ти не знайдеш в інших гайда. Ставай нашим патроном та отримуй доступ до ексклюзивного контенту.