Географічні назви Криму перейменують кримськотатарською мовою

Кримськотатарську мову хочуть використовувати для позначення топонімів, які мають тюркське походження або історичне найменування.

На засіданні Національної комісії з питань кримськотатарської мови 22 листопада було вирішено повернути історичні найменування географічним назвам у тимчасово окупованому Криму, повідомили у Мінреінтеграції.

Підготовка даного рішення триває на вимогу виконання Закону про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії. Цим питанням будуть опікуватися Мінінфраструктури разом із Мінреінтеграції, Постійним Представником Президента України в АР Крим, Меджлісом кримськотатарського народу та Інститутом національної пам’яті.

Наразі узгоджуються механізми, які дадуть змогу застосовувати написання топонімів із використанням латинської графіки у медіа та наукових працях, а також на дорожніх вказівниках і при виготовленні мап. Для цього проводитимуться комунікації з операторами картографічних сервісів і службами, які обслуговують такі вказівники.

Раніше Кабмін схвалив рішення розробити правопис кримськотатарської мови з використанням її алфавіту на основі латиниці. Створення правопису має полегшити вивчення кримськотатарської мови як для кримських татар, так і для всіх охочих.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.