Еверест виявися вищим майже на метр

Китай і Непал у спільній заяві повідомили, що висота гори зараз становить 8848,86 м.

Це на 0,86 метра вище, ніж було зафіксовано в попередніх дослідженнях, пише Вокруг Света.

У 2010 році Непал і Китай погодили принципи вимірювання гори та прийшли до єдиної думки. До цього, країни проводили незалежні розрахунки, а різниця в оцінці висоти доходила до чотирьох метрів. Нові ж дані отримані із застосування сучасних технологій, тому розрахунки вирізняються високою точністю.

Про спільну роботу Пекін і Катманду домовились тільки у 2019 році. Нові розрахунки проводилися з використанням супутникової системи BeiDou і 3D-технологій. Геодезичний маяк, встановлений на вершині, тепер буде на постійній основі вимірювати висоту снігового покриву, відстежувати погоду, швидкість вітру. 

Отримані дані допоможуть вченим контролювати стан льодовиків та дадуть інформацію, важливу для захисту навколишнього середовища.

Раніше геодезисти припускали, що гора могла зменшитися в розмірі – через серію землетрусів, які сталися в Непалі у 2015 році. Також були версії про те, що рух тектонічних плит і танення снігової шапки могли привести до зменшення висоти Евересту.

Нагадаємо, влада Непалу дозволила сходження на Еверест, але тільки альпіністам та мандрівникам, що подорожують групами. В’їзд українцям з туристичною метою поки що заборонений.

Читати також: Як одесит Борис Лісаневич став другом королів та відкрив туризм в Непалі


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.