Активісти заснували фонд відновлення Кінбурнської коси та шукають партнерів

Фонд “Нова Гілея” ставить на меті відродження втраченого біорізноманіття Кінбурнської коси після деокупації та шукає партнерів. Інформація про це з’явилася на сторінці “Кінбурн Кемпу” в Facebook.

У 2016 році Євген Лютер, засновник “Кінбурн Кемпу” відкрив разом з місцевими жителями благодійний фонд “Нова Гілея”. Наразі перед Фондом стоять нові виклики – відновлення лісових масивів, відродження тваринного світу та облаштування необхідної для цього інфраструктури. Активісти вже тісно співпрацюють НПП “Білобережжя Святослава”.

Раніше стало відомо, що косу постійно обстрілюють росіяни, які окупували її з незадовго після початку повномасштабного вторгнення. Внаслідок обстрілів ліси на Кінбурнській косі неодноразово горіли – вигоріло щонайменше 5600 гектарів. Найбільша пожежа була наприкінці серпня, вона вразила дуже цінні ділянки – заповідну зону Бієнкові плавні, реліктові урочища Комендантське та Волижин ліс. Найбільше постраждали від пожеж птахи, під загрозою знищення опинилися десятки видів тварин та рослин.

Активісти заснували фонд відновлення Кінбурнської коси та шукають партнерів

Кінбурнська коса – піщана коса, продовження одноіменного півострова, розташована неподалік Очакова, що на Миколаївщині. Належить до Чорноморського біосферного заповідника й є домівкою для десятків видів диких тварин та птахів, зокрема рожевого пелікана.