Фонд “Нова Гілея” ставить на меті відродження втраченого біорізноманіття Кінбурнської коси після деокупації та шукає партнерів. Інформація про це з’явилася на сторінці “Кінбурн Кемпу” в Facebook.
У 2016 році Євген Лютер, засновник “Кінбурн Кемпу” відкрив разом з місцевими жителями благодійний фонд “Нова Гілея”. Наразі перед Фондом стоять нові виклики – відновлення лісових масивів, відродження тваринного світу та облаштування необхідної для цього інфраструктури. Активісти вже тісно співпрацюють НПП “Білобережжя Святослава”.
Раніше стало відомо, що косу постійно обстрілюють росіяни, які окупували її з незадовго після початку повномасштабного вторгнення. Внаслідок обстрілів ліси на Кінбурнській косі неодноразово горіли – вигоріло щонайменше 5600 гектарів. Найбільша пожежа була наприкінці серпня, вона вразила дуже цінні ділянки – заповідну зону Бієнкові плавні, реліктові урочища Комендантське та Волижин ліс. Найбільше постраждали від пожеж птахи, під загрозою знищення опинилися десятки видів тварин та рослин.

Кінбурнська коса – піщана коса, продовження одноіменного півострова, розташована неподалік Очакова, що на Миколаївщині. Належить до Чорноморського біосферного заповідника й є домівкою для десятків видів диких тварин та птахів, зокрема рожевого пелікана.