10 пляжів Одеської області

Часом сховатись хочеться не лише від спеки, а й від людей. Розповімо, де і перше, і друге  можна зробити в Одеській області. Тримай добірку пляжів, де ще є куди впасти яблуку.

1. Катранка

Катранка — один великий суцільний пляж в Одеській області, що тягнеться вздовж моря, куди не кинеш оком. Село до недавнього часу було зовсім невідомим. Заповідним куточком в прямому та переносному сенсі: воно розташовується на території Дунай-Дністровського біосферного заповідника. Лежить якраз між озерами Сасик та Джантшейське — до моря потрібно йти, але саме цей факт і надає пляжу Катранки особливого шарму. Адже дорога до нього пролягає через насипну дамбу та декілька місточків: вузьких, дерев’яних й дуже милих. Досить їх минути, починається пляж: світлий, суцільно піщаний, без жодного камінчика, здається. Море тут неглибоке, зазвичай тепле, з пологим та рівним дном.

пляжі одеської області чорне море куди поїхати купатися біля одеси
Фото: katranka.com

Попри те, що туристична інфраструктура Катранки — в зародковому стані, на пляжі все ж діє будиночок рятувальників (не всі пляжі області можуть такими похвалитись). Не обійшлось й без атракціонів. Проте їх мало, а пляж такий великий, що, відійшовши на сотню метрів, можна залишитись в повній самотності. Зазвичай в українських приморських селах рідко виходить придбати в рибалок свіжу місцеву рибу. Катранка — приємне виключення. Дорогою до моря на дерев’яних помостах можна зустріти чимало рибалок й у котрогось купити щось з вилову.

Відстань від Одеси: 190 км.
Як дістатись: щоденно автобусом з автостанції “Привоз”.

2. Санжійка

Взагалі-то Санжійка — невелике й трішки глухе село, яке ніколи до того не очолювало рейтинги найпопулярніших напрямів для відпочинку в Україні. Однак торішні обмеження наклали свій відбиток й так багато українців кинулись фотографуватись під місцевими кручами, що її вже час називати Пальма-де-Санжійка.

Санжійка пляжі одеської облесті біля одеси

Особливої туристичної інфраструктури в селі немає. Дорога хоча й хороша, але вузька й переповнена — часом, щоб її перейти навіть по пішохідному, потрібна лицарська відвага. Придбати якісні продукти непросто: навіть місцеві роблять закупи в сусідньому Чорноморську. Але все це з лишком компенсується чистим довгим пляжем та кручами, що подаруються найгарніші у житті світанки. Спуститись з круч до пляжу не завжди просто: деякі спуски досить круті й небезпечні. Найпростіше спуститись відразу до води на центральному пляжі (край села в бік Грибівки) й вже звідти рухатись в бік від центру, регулюючи залюдненість пляжу аж до повної самотності.

Ще в Санжійці є справжній маяк. В нинішньому вигляді він існує з 1956 року, але декілька разів переносився вглиб материка, оскільки море тут щороку відвойовує принаймні метр суші.

Відстань від Одеси: 35 км.
Як дістатись: маршрутним автобусом у напрямі Грибівки з автостанції “Привоз”.

3. Сергіївка

Пляжі Сергіївки — гарне рішення для тих, хто хоче не лише відпочити на самоті, а й трішки відчути себе сталкером. Колись селище було відомим бальнеологічним курортом, активно розвивалось та забудовувалось. Нині ж в ньому купа недобудов, що мали б стати санаторіями, але так і не стали.

Сергіївка пляжі біля одеси

Пляжів в Сергіївці декілька. На лимані — тепліший й мілкіший, чудово пасує для відпочинку з дітьми. На морському узбережжі — глибший й вужчий, але до нього доведеться йти пішохідним мостом. На пляжах облаштовано роздягальні, є одна вбиральня. Офіційного рятувального пункту немає, однак є неофіційний — ентузіаст дядечко Георгій, що на власному човні щодня виходить в море й патрулює узбережжя. На тому пляжі, що біля лиману, є пандус для людей з інвалідністю, але він не доходить до самої води. 

Відстань від Одеси: 81 км.
Як дістатись: автобусом від залізничного вокзалу прямо до Сергіївки, або електричкою з Одеси до Білгорода-Дністровського, а вже звідти — маршруткою до Сергіївки, що ходять щопівгодини.

Читай також: Куди поїхати відпочивати на море в Україні крім Одеської області

4. Сасик

Пляжів на березі озера Сасик декілька. Є помірно облаштовані в селах Борисівка й Трапівка. І є великий пляж на південь від Татарбунарів — районного центру. Він повністю дикий, але дуже комфортний: широкий, суцільно піщаний, з деревами, під якими за потреби можна сховатись від сонця чи дощу. Оскільки місцина малолюдна, тут протягом декількох літніх тижнів можна на власні очі й доволі близько спостерігати за фламінго та пеліканами в природному ареалі їхнього мешкання. На узбережжі Сасику часто зупиняються з наметами, займаються екстремальними водними видами спорту.

Сасик пляж біля одеси
Фото: omore.city

Відстань від Одеси: 170 км.
Як дістатись: якщо не власним авто, то автобусом до Татарбунарів, а звідти — пішки чи попуткою до озера Сасик.

5. Грибівка

Грибівка — пряма сусідка Санжійки. Їх розділяють 5 кілометрів гарної дороги. З одного села до другого можна дійти навіть пішки, особливо якщо йти понад берегом. В такому режимі цікаво спостерігати, як змінюється пляж. Спочатку він вужчий, ніби затиснутий між лінією темного моря й високих круч. Та поступово ширшає, набуває впевненості поруч з меншими й вже не такими крутими кручами, доки й зовсім не стає широким й відкритим.

пляж Грибівка одеська область
Фото: kirillovka.ks.ua

Пляж Грибівки — мабуть, найкраще рішення для відпочинку з дрібними дітьми. М’який та піщаний, він чудово проглядається з усіх боків й може похвалитись не лише атракціями, але й нормальними туалетами, можливістю винайняти лежак чи придбати воду/безпечну їжу на місці. Й попри це Грибівка ще не залюднена настільки, щоб турбуватись про власну приватність. А ще вона популярна серед тих, хто подорожує та відпочиває з собаками: в селищі порівняно простіше поселитись з твариною.

Відстань від Одеси: 40 км.
Як дістатись: будь-яким автобусом до Грибівки від автостанції “Привоз”.

6. Курортне

З селища, що стоїть на краю урвища, можна потрапити або на вузький морський пляж, або на широкий лиманний. Обидва вони піщані, але якісно поплавати вдасться лише на першому. Другий більше підходить для знайомства з лікувальною багнюкою (але пам’ятайте, що її лікувальний ефект не підтверджено результатами незалежних досліджень). Якщо морським пляжем пройти до краю села, можна опинитись на повній самоті та, ймовірно, навіть комфортно оселитись в наметі. Жоден з пляжів не може похвалитись вбиральнями чи рятувальним пунктом, але з харчуванням в Курортному склалось краще, ніж в більшості інших невеликих сіл області. Все, від ягід до молочних продуктів, можна вільно придбати в місцевих жителів.

Курортне одеська область пляжі

Відстань від Одеси: 89 км.
Як дістатись: автобусами “Одеса — Жовтий Яр”, “Одеса — Дмитрівка”, “Одеса — Татарбунари” з автостанції “Привоз”.

Читай також: ТОП-7 рожевих озер України

7. Миколаївка

З приватністю та усамітненням в Миколаївці точно не виникне проблем. Скоріше, вони можуть виникнути з компанією чи житлом: селище дуже тихе, пасторальне, повільне й зовсім не скидається на популярний курорт. Але місцевий пляж облаштований краще, ніж більшість аналогів в популярніших місцях. Принаймні, в центральній частині є туалети, роздягальні, магазин та декілька розважальних пойнтів. 

Миколаївка пляжі одеської області

Пляж — спокійний, піщаний, без урвищ чи круч. В самісінькій серединці людей, зазвичай, багато, але досить зробити 50 кроків вбік, аби сусідів значно поменшало. А якщо тим самим пляжем пройти ще кроків 100-200, потрапиш до смуги заповідного лісу, що підступає майже до самої води. Миколаївка теж входить в перелік місць, куди охоче приїздять відпочивати з тваринами й де, відповідно, до їхньої появи адекватно ставляться.

Відстань від Одеси: 103 км.
Як дістатись: автобусом з автостанції “Привоз” (вартість проїзду — близько 200 гривень, час в дорозі — приблизно 3,5 години).

8. Приморське

В Одеській області відразу декілька сіл з подібною назвою. За пляжним відпочинком варто їхати до того Приморського, що приблизно за 15 кілометрів від Вилкового. Воно, до речі, розташоване на території Дунайського біосферного заповідника. Хоча характеристика “українська Венеція” й звучить меншовартісно, та відноситься вона не лише до Вилкового, але й до сусіднього Приморського теж.

Приморське одеська область пляжі

Виділити якийсь окремий пляж в селі складно — це просто одна широка 6-кілометрова смуга рівного піску без несподіванок чи ризиків. На ній абсолютно точно знайдеться місцина для усамітнення. А як усамітнюватись перехочеться, можна переміститись ближче до центру за їжею чи розвагами. Нічого особливого в інфраструктурі селища немає. Втім, є все найпотрібніше, включно з дитячими майданчиками, тож для формату відпочинку “діти+” воно чудово підійде. А ще відпочивати на пляжі (чи пляжах?) Приморського найвигідніше — місце не надто популярне, тож ціни тут дуже притомні навіть як на 2021 рік.

Відстань від Одеси: 209 км.
Як дістатись: автобусом чи маршруткою з автостанції “Привоз”. Вартість квитка складе трішки менше ніж 200 гривень. Час в дорозі — 4 години.

9. Росєйка

Технічно це селище — частина попередньої локації, селища Приморського. Але за настроєм та розташуванням — абсолютно самодостатня одиниця. Вся Росєйка — суцільний пляж. Точніше, піщана коса шириною 300 метрів й протяжністю декілька кілометрів (це та частина, що належить до території села, бо повна довжина коси сягає 50 км).

Росєйка пляжі одеської області на морі
Фото: Mariia Shkuryna

Село з трьох боків оточене водоймами — двома озерами (Джантшейське та Малий Сасик) й лиманом Шагани. Територія навколо останнього визнана заповідною і є місцем гніздування більш ніж 200 різновидів птахів, навіть червонокнижних особин. Тут навіть не треба нікуди йти, щоб їх побачити: досить просто лежати на пляжі й гарненько вдивлятись в небо, де раз поз раз пролітають лебеді, пелікани, смішні кольорові качки. Туристів в Росєйці не просто мало, а дуже мало, особливо якщо порівняти з іншими містами, тому природа й сервіс все ще залишаються дикими. Але останній вже потихеньку приручається.

Відстань від Одеси: 194 км.
Як дістатись: автобусом “Одеса — Приморське”, котрий влітку заїжджає прямо в Росєйку.

Читай також: Куди поїхати недалеко від Одеси на вихідні

10. Лебедівка

Якщо запит на пошук пляжу включає слова “екологічно”, “подалі від цивілізації” та “дуже чисто”, то найкращою відповіддю на нього буде Лебедівка. Місцевий пляж — то вузенька смужка піску, що тулиться до високих круч. Щоб дійти до нього, часом потрібно добряче попрацювати, аби спуститись сходами з 15-метрової висоти. Але саме тому людей на ньому так мало, а пісок та вода настільки чисті. Море неглибоке й теж дуже чисте більшу частину року. А ще на пляжі є чимало роздягалень, в сезон щодня працюють рятувальний та медичний пункти.

Лебедівка одеська область пляж

Якщо море раптом набридне, можна не лише засмагати, а й гуляти мішаним лісом, яким засаджена частина круч для захисту від розмивання. Або переправитись на Тузлівську косу, яка теж засаджена дубами й соснами. Коса одним боком виходить до моря, а другим — до лиману Бурнас, тож рекреаційні заходи можна чергувати. Лебедівка може запропонувати якісь базові традиційні розваги, але нічних клубів або барів, що працюють всі ніч, тут немає.

Відстань від Одеси: 115 км
Як дістатись: автобусом від залізничного вокзалу. Вартість проїзду — від 100 гривень. Час в дорозі — 2,5 години.

Великий путівник Одесою

Куди піти, що подивитися