Землетрус в Туреччині зруйнував фортецю, якій було декілька тисяч років

Потужний землетрус зруйнував стародавню фортецю Газіантеп, що входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Після підземних поштовхів завалився бастіон історичної фортеці, уламки було розкидано по дорозі. Також обвалилась підпірна стіна неподалік замку, а в деяких стінах бастіону утворились величезні тріщини. Крім того, обвалилися купол і східна стіна історичної мечеті Ширвані XVII століття, розташованої поруч із фортецею, пише Daily Sabah.

Стародавня фортеця знаходиться на березі річки Аллебен на пагорбі заввишки близько 25-30 метрів. Фортеця Газіантепа була вперше збудована ще в царстві Хетта. У II – III століттях її перебудували та розширили римляни. Теперішнього вигляду вона набула у VI нашої ери. Точних відомостей щодо часу будівництва немає, але відомо, що історія самого тільки кургану, на якому розташована фортеця, налічує 6000 років.

Рано-вранці 6 лютого південний схід Туреччини та територію Сирії сколихнули кілька потужних землетрусів, магнітуда основного складала 7,7. В обідню пору поштовхи повторилися, спричинивши нові руйнування.  Станом на ранок 7 лютого, виявили щонайменше 3,3 тис. загиблих у Туреччині, ще понад 20 тис. осіб отримали поранення.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.