Заборона на польоти над Україною триватиме до 2029 року: прогноз Eurocontrol

Обмеження на рейси цивільної авіації в повітряному просторі України, Молдови, Білорусі та росії діятимуть до 2029 року.

Про це повідомляє “УНІАН” з посиланням на звіт Європейської організації з безпеки повітряної навігації (Eurocontrol).

Як йдеться у звіті, ніякого повернення до “нормальної” роботи цивільної авіації в Україні до кінця семирічного періоду не очікується.

Експерти відзначають, що попри хороші результати влітку 2022 року, авіагалузь країн Європи все ще продовжує відновлюватись після пандемії коронавірусу, цьому, зокрема, сприяє відкриття кордонів з Китаєм. Однак на галузь сильно впливає вторгнення росії в Україну.

Крім того, серед ключових факторів, які впливають на відновлення авіагалузі, експерти виділяють погіршення економічної ситуації. Зокрема, негативно на авіатрафіку може позначитись зниження прогнозу ВВП на 2023 та 2024 роки через вплив енергетичної кризи. Високі ціни на енергоносії та підвищення вартості життя вплинуть на попит на поїздки.

Водночас авіаційний експерт Богдан Долінце розповів, що звіт Eurocontrol  – лише гіпотеза європейського відомства. Це не означає, що у разі припинення війни та відкриття надземного простору, Україна не зможе відновити авіасполучення з іншими країнами. Період сім років — це виключно припущення, висунуте Eurocontrol.

У Eurocontrol також очікують, що авіатрафік країн Євросоюзу повернеться до показників 2019 року тільки до 2025 року. Раніше аналітики відзначали, що це відбудеться вже цього року.

Нагадаємо, 24 лютого 2022 року Україна вимушена була закрити повітряний простір для цивільної авіації через російське вторгнення.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.