За останні півтора року понад 45% українців подорожували країною з туристичною метою

Державне агенство розвитку туризму провело онлайн-опитування щодо подорожей Україною під час війни.

В опитуванні взяли участь понад 5 тис. українців у віці від 14 до 34 років, повідомила пресслужба ДАРТ.

Згідно з дослідженням, з часу повномасштабного російського вторгнення, понад 45% опитаних українців подорожували країною з туристичною метою. За цей час 26% опитаних мандрували регіонами країни 1-2 рази, 12% – 3-5 разів. Понад 5 разів подорожували Україною 7% респондентів.

Не змінилось ставлення до подорожей у 23% українців, а 21% зазначили, що, подорожуючи, вони підтримують економіку країни, стільки ж уникають мандрівок через можливу небезпеку.

Найбільше українці мандрують влітку. Про це заявили 48 % опитаних. Навесні подорожують лише 4 %, восени майже 3%, взимку всього лиш 2%.

Більшість опитаних – 56% – заявили, що вибір сезону для подорожей залежить насамперед від часу відпустки чи канікул. 22% відповіли, що на вибір вливає ціна, погодні умови мають значення також для 22% опитаних.

Понад половина опитаних (54%) надає перевагу міському туризму та пішим прогулянкам. Екскурсії до історичних пам’яток та музеїв обирають 28% українців. 23% присвячують свій час відпочинку на пляжі. Подієвий туризм користується популярністю також у 23% респондентів. Трохи менше – 22% – люблять подорожувати країною заради вивчення гастрономічних спеціалітетів у регіонах.

Активний відпочинок до душі 16%. Екотуризм є вагомим для 11% опитаних. Рекреаційному туризму надають перевагу майже 9% українців.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.