З початку війни в Україні доходи від туризму скоротились майже на 20%

В Держагентстві розвитку туризму підрахували, скільки держбюджет України недоотримав податків від туристичної галузі через війну.

Як заявляють в ДАРТ, за перші чотири місяці 2022 року представники туристичної галузі сплатили на 18% менше податків, ніж за аналогічний період 2021 року. Крім того, загальна кількість платників податків, які працюють в туризмі, скоротилась на 10%.

Найбільше до держбюджету сплатили готелі та санаторії – майже 370 млн грн. Проте ця сума на 24% менша в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зафіксовано спад на 58% від діяльності турбаз, кемпінгів та дитячих таборів відпочинку.

Водночас зафіксовано значний приріст доходу від діяльності туристичних агенств – на 85% більше, ніж минулого року. Це пов’язано з тим, що до цього звітного періоду увійшли перші два довоєнні місяці року, для яких характерні бронювання на новорічні та різдвяні свята.

Найбільше податку за перші чотири місяці 2022 року сплатили: Івано-Франківська, Київська, Львівська, Одеська, Дніпропетровська, Закарпатська, Харківська, Запорізька та Полтавська області. Через війну найбільше втратили на податках Одеська (84%) та Івано-Франківська (58%) області. Ріст продемонстрували Львівська (47%), Закарпатська (30%), Полтавська(24%) та Київська (10%) області.

В ДАРТ наголошують, що туристична галузь тільки входить у період найбільших економічних витрат. Оскільки сезон в Україні фактично завжди починався з травня-червня та досягав піку в липні-серпні.

До речі, через війну в Україні очікується також спад туризму на європейських курортах.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.

Теги: