Європейські аеропорти почали скасовувати обмеження на перевезення рідин у ручній поклажі

Скасування обмеження на перевезення рідини допоможе зекономити час та кошти.

Як пише Euronews, високотехнологічні томографи дозволяють скасувати правило щодо перевезення 100 мл рідини в ручній поклажі, що спростить перевірку безпеки та скоротить час очікування в черзі.

З 2006 року пасажири мають право на перевезення в ручній поклажі рідини об’ємом не більше 100 мл. Правило було запроваджено після того, як британська поліція розкрила терористичну змову з метою привести в дію рідку вибухівку, замасковану під прохолодні напої, на низці трансатлантичних рейсів. Якби змова вдалася, то вона стала більш смертоносною, ніж теракти 11 вересня у США.

Відразу після викриття будь-яка рідина в ручній поклажі була повністю заборонена. Пізніше заборону пом’якшили: тести показали, що 100 мл – безпечний поріг для перевезення на борту за умови перевірки флаконів.

Тепер же, через 18 років, завдяки новим удосконаленим сканерам безпеки правило 100 мл рідини скасують одразу кілька країн. Використовуючи технологію томографії, аналогічну тій, що застосовується в медицині, можна отримати чітке 3D-зображення вмісту сумок пасажирів.

Деякі європейські аеропорти вже скасували правило про поріг у 100 мл. Нові сканери вже використовуються в Міжнародному аеропорту Тіссайд у Великобританії, а також у Схіпхолі в Амстердамі та в Міжнародному аеропорту Леонардо да Вінчі в Римі.

Після встановлення сканерів правило 100 мл буде поступово скасовано протягом двох років. До цього пасажири можуть не відчути переваг нової технології.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.