ЄС переніс запуск системи авторизованих подорожей на 2024 рік

Євросоюз вирішив відкласти дату запуску системи інформування ETIAS, яка мала запрацювати в листопаді 2023 року.

Таке рішення прийняли через стурбованість системою низки країн-членів ЄС, пише Independent.

Європейська система інформації та авторизації подорожей передбачає, що відвідувачі з третіх країн повинні будуть заздалегідь реєструватись онлайн та сплачувати 7 євро на три роки. Систему повинні були запустити наприкінці 2023 року, однак Єврокомісія вирішила перенести дату запуску на 2024. Крім того, впровадження іншої системи EES, яка передбачає суворіші біометричні перевірки на кордоні також перенесено з травня на кінець 2023 року.

Уряди окремих країн попереджають, що впровадження обидвох систем суттєво ускладнить в’їзд для мандрівників. Наприклад, уряд Словенії, який тестував систему повідомив, що новий процес займає в чотири рази більше часу — перевірка на кордоні + реєстрація + верифікація. Влада Австрії заявила, що час перевірок на кордоні подвоїться у порівнянні з теперішньою ситуацією.

В ЄС ще у 2016 році ухвалили рішення щодо зміни порядку пропуску через кордон. У 2018 році Європарламент затвердив законодавство, яке встановлювало параметри нової системи ETIAS. Однак запуск системи вже кілька разів переносили. Планувалось, що вона запрацює на початку 2022 року, згодом запуск перенесли на листопад 2023, втім зараз дату знову довелось переносити.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.

Теги: