В ЄС вирішили перенести запуск системи ETIAS на 2022 рік

Європейську інформаційну систему авторизації подорожей (ETIAS), яка вносила зміни до умов безвізових подорожей до ЄС, вирішили запустити наступного року.

Ще в липні 2018 року Європейський Парламент дав згоду на запровадження ETIAS, яка передбачала створення електронної системи безвізу для покращення безпеки в Шенгенській зоні.

Планувалось, що система запрацює у 2021 році, але європейська влада оголосила, що дату запуску перенесли на 2022 рік. Цей час дозволить краще адаптуватись до нової системи. Крім того, планується 6-місячний пільговий період, який дозволить мандрівникам ознайомитись з новим правилом.

ETIAS передбачає, що перед поїздкою до ЄС громадянам України необхідно буде отримати попередній дозвіл на поїздку шляхом подання онлайн-заявки. За кожне звернення заявник повинен буде сплатити комісію в розмірі €7 (для осіб, молодших 18 та старших 70 років — безкоштовно). Авторизація буде дійсна протягом 3 років або до завершення терміну дії проїзного документа, зареєстрованого при поданні заявки.

Попередня авторизація дозволить ЄС завчасно ідентифікувати осіб, що можуть становити міграційну/безпекову загрозу та значно підвищить безпеку зовнішніх кордонів. Нова система також дозволить суттєво зменшити кількість відмов у в’їзді до ЄС безпосередньо при перетині кордону.


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.