Які культурні та природні пам’ятки затопило через підрив Каховської ГЕС

Затоплення спричинило одну з найбільших техногенних катастроф у Європі за останнє десятиліття, що призведе до знищення низки природних, культурних та туристичних пам’яток.

Про це розповіли в Державному агенстві розвитку туризму.

Під загрозою опинилися життя десятків тисяч людей. Близько 80 населених пунктів перебувають у зоні потенційного затоплення, більшість з них знаходяться на Лівобережжі у тимчасовій окупації. Наразі повністю або частково затоплені 10 населених пунктів на Правобережжі – Миколаївка, Ольгівка, Львове, Тягинка, Іванівка, Токарівка, Понятівка, Придніпровське, Садове, частково місто Херсон.

У воді гине унікальний екосвіт. Затоплені Херсонські плавні, де проживало багато видів рідкісних птахів. На 80% може бути затоплена територія Нацпарку “Нижньодніпровський”, відомий своїми заплавними лісами, болотами та піщаним степом. Тут зростали 32 види рідкісних червонокнижних рослин. Ймовірно, ця унікальна екосистема знищена назавжди.

Під водою опинився дім-музей Остапа Вишні у селі Кринки, Олешківського району. Також у зоні затоплення знаходиться Херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка. Затоплено давньоруське місто-порт Олешня.

Під загрозою затоплення перебуває Очаківська брама — частина оборонних укріплень Херсону, збудована у 1783 році. Також може бути затоплено комплекс “Зелені хутори Таврії”, заснований на місці старовинних хуторів. Тут знаходився автентичний музей українського народного побуту та солоні рожеві озера.

Село Тягинка, де до війни велися археологічні розкопки і було виявлено поселення епохи бронзи і скіфського часу, а також середньовічне городище, найімовірніше, також опиниться під водою, а унікальні історичні знахідки будуть втрачені.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.