Обов’язковий військовий облік для жінок відклали на рік

Міноборони відклало військовий облік для жінок в Україні ще на рік, до 2023 року. Це означає, що з 1 жовтня не буде обмежень на виїзд жінок за кордон.

Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Навесні 2021 року було ухвалено зміни до закону про військовий обов’язок та військову службу. Де чітко встановлено, що жінки, спеціальності яких перебувають у списку, стають на військовий облік. У законі України “Про військовий обов’язок та військову службу” йдеться, що жінки певного переліку професій зобов’язані стати на військовий облік з 1 жовтня 2022.

Однак обов’язок встати на облік перенесли до 1 жовтня 2023 року. За цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним.

На військовозобов’язаних жінок розповсюджуються такі ж самі обмеження, що і на чоловіків. Це обумовлено гендерною рівністю. Зокрема, вони не можуть виїздити за кордон під час воєнного стану.

Водночас за словами Маляр, постає питання, якщо в сім’ї батьки військовозобов’язані та мають заборону на виїзд за кордон, або це мама-одиначка, то дитину ніхто не зможе вивести. Тому це є посягання на право цієї дитини на життя, бо її ніхто не може захистити. Таким чином жінок не можуть позбавити можливості врятувати та захистити свою дитину, а отже не мають права забороняти виїзд за кордон.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.