В заповіднику Асканія-Нова масово отруїлись рідкісні журавлі

Понад 185 червонокнижних птахів загинуло внаслідок отруєння. Підозрюють місцевих фермерів.

Як пише “Голос України”, співробітники заповідника підозрюють, що птахи загинули через отруту, яку розкидали на сусідніх полях для боротьби з гризунами.

Фото Віктора Гавриленка

Спочатку адміністрація заповідника висунула припущення, що сірі журавлі захворіли на пташиний грип. Проте після відповідних аналізів, дана теорія – не підтвердилась. Тож залишилась одна найімовірніша версія, в котрій журавлі могли загинути через оброблені хімікатами навколишні поля.

Для перевірки версії, науковці обстежили всі сільськогосподарські угіддя на кордонах із заповідником. Між селами Питомник та Ясна Поляна були зафіксовані посіви озимих, де були розсипані отруєні зерна пшениці – так аграрії борються із навалою гризунів, котрі через теплу зиму розмножилися та нищать майбутній врожай.

Фото Віктора Гавриленка

Про масову загибель червонокнижних журавлів вже повідомили поліцію та екологічну інспекцію. Співробітники заповідника підрахували, що збиток, завданий природі складає – 2 млн 775 тис. грн. Теоретично, що відшкодувати цю суму мали б аграрії, але для цього слідство повинне довести зв’язок між використанням хімікатів і загибеллю сірих журавлів.


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.