В Україні створять мапу звитяг та пам’яті українського народу

На інтерактивній мапі будуть позначені усі визначні місця, які пов’язані із битвами українців проти загарбників.

Проєкт представив голова ГО “Україна Інкогніта” Роман Маленков, пише РБК-Україна.

Реалізація проєкту відбуватиметься у три етапи: позначення усіх історичних місць перемог та поразок в електронній системі, потім встановлення табличок на місцях. Згодом — створення меморіалів та облаштування доріг до них. Мета проєкту — привернути увагу суспільства до героїзації та меморіалізації в Україні.

Автори проєкту зазначили, що на місця українських звитяг практично немає значних пам’ятників чи меморіалів. Найчастіше туди немає навіть доріг із твердим покриттям. Наприклад, місце, де відбулась легендарна Корсунська битва 1648 року, позначене невеликим каменем із написом та дерев’яним хрестом.

Крім того, за словами Романа Маленкова, Україна немає будь-яких підходів до меморіалізації українських звитяг. Наразі в Україні є лише один великий меморіал на місці битви — під Берестечком, на місці однієї з найбільших поразок українського народу. Його на початку минулого століття збудували росіяни для того, щоб вказати на те, що чого б українці не прагнули, все одно програють.

Для реалізації запланованого залучать вчених, істориків, краєзнавців та географів, які допоможуть локалізувати такі місця пам’яті. Допомагатиме втілити ідею Музей становлення української нації та Центр досліджень воєнної історії ЗСУ.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.