В Олеському замку відреставрували старовинну каплицю

В Олеському замку відкрили відреставровану каплицю святої Анни, яку збудували ще у 1441 році.

У каплиці вже представили унікальну експозицію “Персона, меморіум, сакрум у мистецтві XVІ ‒ ХІХ ст.”, пише “Укрінформ”.

Створення каплиці в Олеському замку датується 1441 роком, коли власником замку був Ян із Сенна, нащадків якого іменували Олеськими. Впродовж кількох століть вона зазнавала значних змін та реставрації. Очевидці тих часів стверджували, що вівтар був покритий листовим золотом, підлога — з мармуру та каменю, а стіни — декоровані фресками.

Після відновлення замку та відкриття музею, каплиця була закрита для відвідувачів. Наразі тут провели ремонтні роботи та відкрили виставку. Каплиця є важливим доповненням музею та розповідає багато таємниць увіковічення пам’яті в образотворчому і декоративно-ужитковому мистецтві.

Окрасою каплиці є парний нагробок ХVІ ст. Анни Сенявської та її маленького сина, який виконав у стилі Відродження Герман ван Гутте. Біля неї, на стінах — натрунні портрети, які були невід’ємною складовою поховальних процесів у часи Речі Посполитої. “Родзинкою” залу став вмонтований у стіну резервуар для святої води у формі мушлі з картушем у вигляді голови бика.

Олеський замок – музейний підрозділ Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Возницького. Майже сім століть він стоїть на високому пагорбі та є свідком багатьох історичних подій. Уперше замок згадано в історичних джерелах 1327 р.

Фото: Укрінформ

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.