В яких країнах ЄС можна перебувати понад 90 днів безвізу

Українці можуть 90 днів протягом пів року знаходиться на території ЄС. Проте Хорватія, Болгарія, Кіпр та Румунія дозволяють продовжити даний термін перебування.

Як пише ТСН, чотири європейські країни дають можливість поїздок для українців поза умовами шенгену та надають додаткові дні до європейського безвізу.

Якщо громадянин України не планує оформляти статус тимчасового захисту в одній з країн ЄС, він може поїхати до названих вище країн і перебувати там ще 90 днів протягом 180 днів. Тобто перебувати у Хорватії, Болгарії, Румунії чи на Кіпрі можна 90 днів з туристичною метою, це рахується окремо від інших європейських країн, які підписали шенгенську угоду.

Термін перебування українців з біометричним паспортом у Хорватії, Болгарії, Румунії чи на Кіпрі не буде враховуватись при підрахунку періоду в 90 днів, а правило 90/180 днів працює для кожної держави окремо. Наприклад можна поїхати спочатку до Болгарії на 90 днів, потім на три місяці до Хорватії, а звідти поїхати на 90 днів до Італії, що не буде вважатись порушенням строків перебування.

Читати також: Кому з чоловіків можна виїжджати за кордон


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.