Уряд дозволив пересилати паспорти за кордон міжнародною поштою

Нововведення спрямоване на те, щоб допомогти українцям виїжджати з тимчасово окупованих територій та росії.

З 20 січня 2023 року діє постанова Кабміну від 18.01.2023 р. № 41, яка скоригувала п. 37 Правил надання послуг поштового зв’язку.

Зокрема, тепер дозволено пересилання в реєстрованих міжнародних поштових відправленнях паспортів громадянина України для виїзду за кордон, а також у період дії воєнного стану або на період, що закінчується в останнє число місяця, у якому завершується дія карантину, паспортів громадянина України, посвідчення особи на повернення в Україну.

Як заявили в Мінреінтеграції, депортація українців з тимчасово окупованих територій до рф стала масштабним злочином окупантів. При цьому громадяни часто залишаються без будь-яких документів, що посвідчують їх особо. В наслідок чого, при спробі виїхати з росії до третіх країн їм складно перетнути кордон.

Новація уряду дозволить забезпечити проїзними документами українців – як депортованих, так і тих, що виїхали до третіх країн, – для їх повернення на Батьківщину.

Якщо ви подали заявку на виготовлення документів в Україні, але хочете їх отримати, наприклад, в Польщі, вам потрібно буде звернутись до одного з офісів ДП “Документ”. У Польщі вони відкриті у Варшаві, Гданську, Кракові та Вроцлаві. Наразі ця послуга коштує 150 злотих. Якщо ви проживаєте в країні, де наразі немає сервісу ДП “Документ”, то потрібно скористатись міжнародним поштовими операторами.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.