У Запоріжжі відкрилась виставка старовинних артефактів з узбережжя Дніпра

Національний заповідник “Хортиця” представив оновлену виставку унікальних артефактів, виявлених під час обстеження обмілілих ділянок узбережжя Дніпра, які утворились після підриву Каховської ГЕС російськими військами.

Як повідомили в пресслужбі заповідника, у трьох експозиційних вітринах музейної студії “Місто за порогами” виставлено близько 80 предметів, що представляють різні історичні періоди: від доби бронзи та скіфської доби до середньовіччя та козацтва.

Після підриву греблі Каховської ГЕС одразу було створено робочу групу з військовослужбовців, які до війни працювали в музеях та закладах охорони культурної спадщини. Виявлені артефакти свідчать про бурхливе життя та цивілізаційні контакти наших предків в пониззі Дніпра, що спростовує радянський наратив про “дике поле” у цьому регіоні.

У Запоріжжі відкрилась виставка старовинних артефактів з узбережжя Дніпра

Вченим вдалось виявити фрагменти ліпного посуду та давньогрецьких амфор, кинджал доби бронзи, кам’яні знаряддя праці (розтиральник, жорно, зернотерка), пращовий камінь, ворварки, вістря стріл, предмети озброєння козацького часу (дульна частина фузеї, кремінь для рушничних замків, кулі), фрагмент люстерка, браслет, ковальський молот тощо.

Виставка триватиме до середини квітня. Музейні студії “Місто за порогами” знаходяться у самому центрі Запоріжжя, бульвар Центральний, 3 (“Будинок взуття”, 2-й поверх). Час роботи Музейних студій: щоденно з 10:00 до 16:00 (окрім понеділка і вівторка).

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.