У румунських та болгарських аеропортах змінились правила проходження контролю

З 31 березня Болгарія та Румунія стали членами Шенгенської зони, але поки що нові правила поширюється лише на аеропорти та морські порти.

Пасажири, які вилітають з аеропортів Болгарії та Румунії до країн Шенгену, тепер не проходять паспортний контроль. Аналогічне правило діє і для зворотних рейсів, пише Avianews.

Це означає, що пасажири проходять усі процедури так, ніби вони вилітають чи прилітають внутрішнім рейсом. При вильоті вони проходять лише контроль безпеки, а після прильоту – можуть забрати багаж та вільно прямувати до міста.

Скасування паспортного контролю призвело до необхідності перепланування болгарських та румунських аеропортів. Якщо раніше більшість пасажирів проходили паспортний контроль, то тепер значна частина мандрівників звільнена від цієї процедури.

Згідно із пропозицією Австрії, обидві країни отримали “повітряний Шенген”. Проте Відень продовжує ветувати приєднання до Шенгенської зони суходільних кордонів Румунії та Болгарії, посилаючись на проблеми з нелегальною міграцією.

До Шенгенської зони входить 27 європейських держав. Особливістю угоди є спільний прикордонний контроль на зовнішньому кордоні держав-учасниць та відсутність контролю на кордонах між даними країнами. Між Україною та країнами Шенгенської зони діє безвізовий режим. Останньою країною, яка приєдналась до Шенгену, стала Хорватія у 2022 році

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.