У Рівному планують відкрити музей пива та хмелярства

Ініціатор створення музею та директор рівенського пивзаводу Маріян Года зібрав вже понад пів тисячі експонатів для майбутнього музею.

Колекціонер розповів “Суспільному”, що експонати збирав впродовж трьох років, а охочих закликає до наповнення експозицій.

Наразі Маріян Года тримає власну колекцію пляшок у своєму кабінеті. Всі ці вироби планує експонувати у майбутньому музеї пива та хмелярства у Рівному. Спочатку чоловік збирав пляшки, які належали пивзаводу, де він працює, а сьогодні у колекції є експонати, яким понад сто років.

Окрім пляшок з-під пива, у колекції має кухлі, їх у нього, каже, понад триста штук. Також є бочки, лабораторне обладнання та архівні документи. Колекціонер вважає неправильним, що ці експонати стоять у нього в кабінеті, коли їх повинні бачити відвідувачі.

Наразі спеціалісти та історики працюють над проєктуванням та становленням музею. У планах зробити його сучасним, інтерактивним, мультимедійним, з використанням 3D технологій, аби відвідувачі могли зайти і побачити ту атмосферу, яка була 100 чи більше років тому.

Директор пивзаводу закликає охочих долучитись до наповнення експозицій музею. Він готовий купити матеріали, документи, експонати або поставити табличку, що цей експонат подарований такою-то людиною.

Точної дати відкриття Маріян Года поки не назвав, попередньо планують презентувати музей у 2024 році. Станом на вересень 2023-го для експозицій він зібрав пів тисячі експонатів.

Нагадаємо, раніше у Рівному відновили перший тролейбус, який планують використовувати як історичну атракцію.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.