У Львові відновлюють кам’яницю XV століття

Під час реставрації кам’яниці на вул. Вірменська, 17 було виявлено різьблені колони XVII століття, старовинні кахлі та розписи на стінах.

Теперішній власник планує зробити кам’яницю відкритою для відвідувачів. У майбутній експозиції використають фрагменти нервюроготичного склепіння, кахлі, перенесений живопис та створять лапідарій. Також планують створити інтерактивний тур, щоб відвідувачі могли побачити, який первозданний вигляд мала кам’яниця, пише Hmarochos.

Еміновичівська кам’яниця на вул. Вірменській, 17 датується XVII ст., проте це не зовсім так. Нові дослідження показали, що датування є умовним та випливає з першої письмової згадки про кам’яницю. Водночас в структурі будівлі знайдено багато цінних реліктів датованих ще XV століттям.

Відомо, що кам’яницю викупила вірменська сім’я Еміновичів у XVII ст. Після цього, вона перейшла у володіння вірменських архиєпископів, а згодом — до ловчого Петра Лубковського, який її перебудував. Загалом кам’яниця нараховує близько десяти періодів розбудови — з XV ст. і до Другої світової війни.

Фахівці виявили артефакти різних періодів. Знайдено капітелі з гротескним маскароном, аналогів яких немає у Львові, а подібні речі можна спостерігати у Флоренції. Також виявлено кахлі XV ст. з готичної печі. На них можна побачити герб Прусського королівства, герб Холмської землі та зображення короля Сигізмунда I Старого.

Окрасою кам’яниці є стінописи. Проте не всі збереглись до нашого часу. Під час робіт фахівці виявили замуровану раніше нішу з поліхромією. Розписи мають мотиви пізньої готики – раннього ренесансу. Під час реставраційних досліджень було виявлено, що стеля є вторинною та приховує під собою дерев’яне балкове перекриття та розписи у вигляді меандрів, які характерні для періоду ренесансу.

Відновленням кам’яниці займається команда реставраторів KARP Restorer спільно з фахівцями з НУ «Львівська політехніка» під керівництвом Олега Рибчинського — професора кафедри архітектури та реставрації  НУ «Львівська політехніка».

Фото: Hmarochos

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.


Теги: