У Львові триває виставка робіт із Музею сучасного мистецтва Херсона, які врятували після деокупації

У Львівському муніципальному центрі відкрили виставку “Вас вітає музей сучасного мистецтва, Херсон 2002-2022”.

На виставці представлені експонати, які відображають історію та проєкти херсонського музею протягом двадцяти років — від його заснування та до окупації, пише Дивись.info.

Експозиція складається з мистецьких робіт таких художників, як Вʼячеслав Машницький, Поліна Райко, Стас Волязловський, Жанна Кадирова, Юлія Волязловська, Семен Храмцов, Микола Маценко, Олександр Жуковський, Олександр Печерський, Маргарита Болгар, Віктор Покиданець, Юрій Білей, Микола Карабінович, Сашко Довгий, Юлія Манукян, Лесь Касьянов.

Засновником Музею сучасного мистецтва у Херсоні є художник В’ячеслав Машницький. Він відкрив музей у власній квартирі як простір для виставок та зібрань херсонських митців, мисткинь і не тільки. На початку повномасштабного вторгнення РФ до України В’ячеслава Машницького викрали окупанти з власного дому. Після деокупації Херсона рідні та знайомі втратили з ним зв’язок.

Виставка дозволяє прослідкувати історію функціонування музею. У першому залі – це перші десять років роботи. У другому – інші двадцять років. Третя зала відтворює майстерню самого директора музею.

Музей сучасного мистецтва в Херсоні зміг пережити окупацію. Його не розграбували окупанти, тому колекцію вдалося зберегти. Тепер музей також існує, однак не функціонує як раніше. Водночас на виставці у Львові є фіксація на найважливіших проєктах музею.

Виставка триватиме півтора місяця у Львівському муніципальному мистецькому центрі (вул. Стефаника 11, код на брамі 27). Виставка має вікові обмеження 18+ через присутність зображення оголених тіл.

Фото: Дивись.Info

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.