У Львові створили мапу найцікавіших мозаїк міста

На інтерактивній карті позначено 88 мозаїчних творів, які є найбільш цінними з мистецької точки зору.

Мапа створена Управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради. На карті мозаїчних творів вказані локації їхнього розташування, назви, час їхнього створення і фотографії, повідомляє видання Zaxid.net.

Загалом у Львові є орієнтовно 236 мозаїчних творів. Наразі на інтерактивній карті позначено 88 мозаїк, які є найціннішими з мистецької точки зору.

У майбутньому карту планують доповнювати, наприклад, ще недослідженими в опорядженні підлог під’їздів історичних будинків чи інтер’єрах будівель радянського модернізму. Також є й імітації мозаїк на фасадах, які були виявлені тільки при реставрації, такі як на вул. Стецька, 4 чи вул. Коперника, 3.

Перелік мозаїчних творів міста уклали ще у 2019 році. Більшість викладених композицій стосуються періодів після 1939-го року й Незалежності України. Вони розміщені на семи десятках житлових будинків, навчальних і медичних закладах, релігійних спорудах та вулицях міста. Інвентаризувати зразки декоративного мистецтва міськраду підштовхнув випадок із колишнім магазином “Океан”, коли забудовник зніс мозаїку “Море і риби”.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.