У Лондоні відкрили фотовиставку, яка порівнює сучасні українські укриття з британськими 40-х років

Лондонський музей транспорту представив виставку з 70 фотографій, що показують, як станції метро служать укриття для людей під час воєн.

Попри те, що ці фотографії були зроблені з розривом у 80 років, вони мають багато чого спільного. Ця виставка документує стійкість людей в Україні та Лондоні під час воєнних часів та реальність порятунку від повітряних бомбардувань, повідомили в пресслужбі музею.

Експозиція включає історичні зображення з колекції музею та сучасні роботи шести відомих фотографів-документалістів, які працюють в Україні: Павла Дорогого, В’ячеслава Ратинського, Сергія Коровайного, Максима Дондюка, Михайла Палінчака та Еміля Дуке.

У Великобританії більшість фотографій повітряних нальотів Люфтваффе є лондонці, які ховаються на станціях метро у 1940-х роках. З лютого 2022 року подібні сцени щодня повторюються на станціях метро України.

На виставці представлено звичайних українських громадян у надзвичайних обставинах. Вони сплять, готують їжу, перуть одяг, доглядають за тваринами та створюють тимчасові імпровізовані домівки на станціях метро Києва та Харкова. Ці сцени є дуже схожими на архівні чорно-білі фотографії лондонців, які знайшли притулок на станціях метро під час Другої світової війни.

Музей транспорту Лондона працює щоденно з 10:00 до 18:00, останній вхід о 17:00. Адреса: London WC2E 7BB.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.