У Дніпрі відкриють виставку, яка присвячена індустріалізації річки Дніпро

У Центрі сучасної культури у Дніпрі (DCCC) відкрилась виставка “Ріка кричала, вила, як поранений звір”, що досліджує кінематографічну репрезентацію підкорення річки Дніпро.

Автори та куратори виставки звертаються до минулого, щоб дослідити процеси, здійснені радянською модернізацією: побудову каскаду гідроелектростанцій на Дніпрі та ідеологічне переосмислення водних ресурсів України.

Побудова ГЕС, особливо Дніпрельстану (1927-1932), як і багато інших великих радянських проєктів, активно висвітлювалася в кіно та осмислювалася митцями. Утім, в українських радянських стрічках часто показували не тільки позитивні образи масштабних будівництв, а й домодерні форми співжиття з річками та негативні наслідки індустріальної експлуатації водойм.

Нинішні трагедії, підрив російськими військами греблі Каховського водосховища та влучання в гідроспоруди та плотину ДніпроГЕС, спонукають авторів дослідити індустріалізацію річки, поставити питання щодо подальшого співіснування з водоймами. Вони також підштовхують до пошуку делікатних способів “деколонізації природи”.

Проєкт був створений в рамках 5-ї Київської бієнале та вперше представлений в Довженко-Центрі (Київ). В рамках експозиції зібрані роботи режисерів минулого століття — Олександра Довженка, Михаїла Кауфмана, Акселя Лундіна, Дзиґи Вертова, Івана Кавалерідзе, Леоніда Осики, Юлії Солнцевої, Арнольда Кордюма та Євгена Макарова, а також сучасних діячів — Миколи Базаркіна, Олексія Податя, Яреми Малащука та Романа Хімея.

Побачити виставку можна буде з 4 квітня до 30 червня. Вхід вільний. Адреса: Дніпро, Крутогірний узвіз, 21А. Години роботи: вівторок — субота, 12:00 – 19:00.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.