У Барселоні заборонять здавати житло туристам

Місцева влада Барселони оголосила, що до 2028 року заборонить короткострокову оренду житла для туристів.

Дана ініціатива спрямована зупинити стрімке зростання вартості житла та зробити місто комфортним для проживання, пише The Guardian.

Мер міста Хауме Коллбоні заявив, що до листопада 2028 року у Барселоні скасують ліценції понад 10 тис. квартир, які наразі доступні для короткострокової оренди. За його словами, через короткострокову оренду, плата за житло у Барселоні виросла на 68% за останні десять років. Це створює великі проблеми для місцевих жителів, які не можуть дозволити собі житло, особливо молодь.

В асоціації туристичних апартаментів Барселони Apartur стверджують, що місцева влада робить велику помилку, яка призведе до зростання бідності та безробіття у місті. Крім того, заборона спричинить зростання нелегальної оренди.

Водночас від ініціативи виграють місцеві готелі. Хоча відкриття нових готелів у найпопулярніших районах міста заборонено, Коллбоні дав зрозуміти, що може послабити дане обмеження.

Також місцева влада запровадить “строгий” режим перевірок для виявлення потенційних нелегальних туристичних апартаментів, коли заборона набуде чинності.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.