«Тиждень ізраїльського кіно» в Жовтні: розповідаємо про 4 картини кінофестивалю

Незламність – спільна риса для народів Ізраїлю та України. Саме під гаслом “Кіно незламності” з 16 по 19 лютого в київському кінотеатрі «Жовтень» пройде фестиваль «Тиждень ізраїльського кіно». Це символічний посил, адже незламність — спільна риса народів Ізраїлю та України. Подію проводять Посольство Держави Ізраїль в Україні та кінокомпанія «Артхаус Трафік».

Розповідаємо про чотири кінострічки, які покажуть на фестивалю: фільми про війну, дружбу та стосунки батька та сина. Фільми були визнані на батьківщині: у добірку ввійшли номінанти та лауреати Премії Ізраїльської кіноакадемії, а також фільми-учасники найбільшого кінофестивалю країни — Хайфського.


Образ перемоги (2021)

Сюжет розгортається навколо реальних подій 1948 року, в період Війни за Незалежність Ізраїлю. Амбітний режисер Хасанін опиняється в центрі бою за кібуц Ніцанім, прагнучи зняти патріотичну кінохроніку про добровольчу групу, якій доручено звільнити палестинських селян. Там він знайомиться з мужньою лідеркою комуни. Подальші події змушують обидві сторони змінити своє ставлення до війни. Фільм отримав премію Ізраїльської кіноакадемії за Найкращі операторську роботу та грим.


Доброго ранку, сину (2018)

Любляча родина та вірні друзі роблять все можливе та неможливе для одужання молодого солдата, що перебуває на межі між життям та смерттю після важкого пораннення отриманого під час військової спецопреації. Усі вони перебувають у вирі емоцій, сумних та веселих, які пов’язують їх з Омрі та один з одним.


Паризький бутік (2022)

Луїза прибуває в Єрусалим з Парижа, щоб завершити важливу угоду з нерухомістю. В аеропорту її зустрічає зухвала водійка таксі Нета, яка вирішує виманити якомога більше грошей з заможної клієнтки. Під час відвідування старого міста жінки помічають таємний зв’язок між ультраортодоксальною жінкою та християнином, які спілкуються за допомогою записок у Стіні Плачу. Жінки вирішують прослідкувати за загадковою парою. Ця комедія розповідає про пригоди та дружбу двох жінок на тлі старого Єрусалиму. У 2020 році фільм отримав шість номінацій на Премію Ізраїльської кіноакадемії.


А ось де ми! (2020)

Арон присвятив усе своє життя догляду за сином з аутизмом. Батька й сина цілком влаштовує їх життя, сповненне буденних справ. Але настає день, коли вже дорослого хлопця мають забрати до спеціалізованого закладу. Не готовий до розлуки з сином Арон вирішує влаштувати втечу. У 2020 році стрічку відібрали до офіційної програми Каннського фестивалю, а на батьківщині вона здобула Премії Ізраїльської кіноакадемії за найкращі режисуру, сценарій, роботу акторів першого й другого планів.


Фестиваль «Тиждень ізраїльського кіно» проходитиме в кінотеатрі «Жовтень» у Києві 16—19 лютого. Усі покази відбуватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами. Квитки незабаром з’являться на сайті кінотеатру.