Сотні пінгвінів “окупували” метеомайданчик українських вчених

В Антарктиці пінгвіни “окупували” робочий простір українських вчених – метеомайданчик з різними приладами, що знаходиться біля станції “Академік Вернадський”.

Як повідомили в Національному арктичному науковому центрі, останнім часом птахам, що масово повертаються до “Вернадського” на шлюбний сезон, дуже сподобався метеомайданчик українських вчених.

Найбільше пінгвінам припали до смаку опадомір (це таке спеціальне відерко, в якому накопичуються опади) та актинометричний комплекс (вимірює рівень сонячної радіації). Нині тут вже майже 200 пінгвінів.

Однак полярники не скаржаться, адже чудово поладили з чорно-білими птахами. Вони спокійно пробираються до своїх приладів та знімають потрібні показники, а пінгвіни вже звикли до “двоногих” сусідів.

Українські вчені й надалі що три години передають в мережі дані метеорологічних спостережень, на основі яких роблять як короткочасні прогнози погоди, так і довгострокові моделювання зміни клімату.

Наразі на острові Галіндез, де розташована станція “Академік Вернадський” уже понад 2,6 тис. пінгвінів. Вони поки не будуть гнізда, бо локації та будматеріали ще вкриті снігом, але вже активно займають місця.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.