Собор у Кельні “розпродають” по частинах: як купити шматочок?

У Кельні знайшли новий спосіб заробити кошти на утримання відомого готичного собору завдяки сучасним цифровим технологіям.

Некомерційна організація Центральне товариство з будівництва собору (Zentral-Dombau-Verein zu Köln, ZDV), яке займається збором коштів на утримання собору, придумала оригінальний спосіб отримати додаткові кошти. Днями вона представила проєкт Dome Cologne NFT, метою якого є отримати кошти на ремонт та реставрацію знаменитого собору, а також залучити нових членів в організацію, пише DW.

Зокрема, кожен охочий може придбати одну з частин гігантської цифрової мозаїки собору у вигляді NFT токена. Зображення створено на основі численних фотографій, зроблених на різній висоті за допомогою дрону. Отримані у такий спосіб зображення були оброблені спеціальною графічною програмою. Придбати NFT собору, можна, зокрема, на популярному майданчику opensea.io.

Токени пропонуються у трьох наборах — бронзовому, срібному та золотому вартістю 295, 345 та 495 євро відповідно. У срібному пакеті, окрім самої NFT, входить високоякісна роздруківка фрагмента на спеціальному папері, а в золотому пакеті додають мініатюрну модель храму.

Кельнський собор — одна з найбільш відвідуваних архітектурних пам’яток Німеччини. Щорічно на його утримання потрібно сім-вісім мільйонів євро. Плата за вхід не стягується, тому приблизно 60% витрат фінансує організація ZDV, яка наразі налічує 18 тис. членів.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі