Слідами Ukraїner: топ-5 місць для подорожі Слобожанщиною

Поблукати піщаною пустелею, чи піднятися на Крейдяні гори, відвідати Шарівський палац у стилі неоготика, або ж випробовувати акустичні властивості Співочих терас — обирайте та вирушайте у подорож Слобожанщиною слідами Ukraїner.

Кицівська пустеля 

Кицівська пустеля — піщана горбиста місцевість між сосновим лісом і заплавою річки Сіверський Донець. Це рідкісне для Слобожанщини й України загалом природне утворення знаходиться за годину їзди від Харкова, неподалік села Кицівка, що й дало йому назву. У радянські часи тут був танковий полігон.

Дворічанський парк

Дворічанський національний природний парк простягається 19-кілометровою смугою вздовж річки Оскіл. Він приваблює не тільки білими крейдяними горами, а й багатьма рідкісними рослинами. Деякі з них більше ніде в Україні не трапляються. Наприклад, у травні тут можна побачити переломник Козо-Полянського.

Шарівський палац

У селищі Шарівка на Слобожанщині розташований палац XIX ст. у стилі неоготика. Він має дві високі башти, три зали з понад 20-ма кімнатами. Колись він належав поміщику Ольховському, який програв його у карти. Після цього палац викупив і розбудував цукровий магнат Леопольд Кеніг, іменем якого місцеві мешканці нині називають будівлю.

Співочі тераси

«Співочими терасами» називають незвичайний фруктовий сад в селі Городньому на Слобожанщині. Ця архітектурна пам’ятка кінця ХІХ століття відома своїми акустичними властивостями, бо у цегляні стіни тут вмуровані спеціальні труби. Сад у формі амфітеатру збудував український промисловець Павло Харитоненко, щоб вирощувати екзотичні рослини.

Крива Лука

Крива Лука — мальовниче село на Слобожанщині. Поруч протікає річка Сіверський Донець, а також височіють крейдяні пагорби, що є частиною заповідника «Крейдова флора». У 2014 році неподалік точилися бойові дії російсько-української війни. Сьогодні громада розвиває тут різноманітні туристичні програми.

Нагадаємо, Ukraїner — волонтерський медіапроєкт, який у дослідницьких експедиціях відкриває справжню, несподівану, цікаву та автентичну Україну.

Фото обкладинки: Павло Пашко


Готові автомобільні маршрути Україною

Путівники, поради, карти