Російським авіакомпаніям забороняють літати в Китай

Після послаблення карантинних обмежень на подорожі в Китай, у росії почали готуватись до відновлення туризму між країнами. Однак виявилось, що на авіаперельоти впливають західні санкції.

Авіакомпанії країни 404 почали скаржитись на проблеми запуску рейсів до Китаю, пише “РБК-Україна” з посиланням на російські ЗМІ.

Наразі до Китаю літає лише російський “Аерофлот” – з Москви у Пекін. Ще дві авіакомпанії виконують рейси з Іркутська та Хабаровська. З Пекіна до Москви літають Air China та Hainan Airlines. Інші авіаперевізники скаржаться на проблеми з відновленням польотів. Відповідний лист написала Асоціація експлуатантів повітряного транспорту, до якої входять 22 російські компанії, включаючи той же “Аерофлот”, Уральські авіалінії, S7 та Utair.

Авіакомпаніям РФ не дозволяють літати в Китай на літаках з подвійною реєстрацією, які не виключені з бермудського реєстру (480 літаків) або перебувають під санкціями США (170 літаків). Дані лайнери західного виробництва, які використовує росія, заборонено заправляти, обслуговувати та ремонтувати.

Крім того, існують обмеження на роботу з російськими авіакомпаніями з боку китайських аеропортів та провайдерів послуг. Також виникли проблеми з виконанням польотів до Китаю літаками російського виробництва, насамперед – Superjet. Зараз існує ризик не відновити обсяги перевезень, через що російські компанії можуть втратити слоти в аеропортах Китаю.

Після закриття європейського та американського ринків, Китай є важливим напрямком для російських авіакомпаній. До пандемії Китай був у десятці країн за обсягами перевезень – у 2019 році виконувалося до 140 рейсів на тиждень.

Схожа ситуація з російськими авіакомпаніями виникла в Туреччині. Турецька хендлінгова компанія Havas розіслала російським перевізникам листа з проханням не літати до них на 170 літаках, що знаходяться під санкціями

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.