Російські окупанти засипали протоку між островом Джарилгач та материком

Протока була важливим екологічним коридором для міграції риб та інших морських мешканців.

Переправу в районі села Лазурне засипали піском, пише Hmarochos з посиланням на Генштаб ЗСУ.

Як заявили в Генштабі, це зроблено з метою більш інтенсивного використання природоохоронної території національного парку для військових потреб. Також окупанти облаштували на острові військовий полігон.

За словами зоолога Павла Гольдіна, води навколо острова — це акваторія, що є важливою для морських ссавців. Там живуть унікальні прибережні групи дельфінів та найвища щільність морських свиней в усьому районі моря. Закриття протоки створює ризик замулення та деградації екосистеми всієї Джарилгацької затоки.

Закриття протоки не є якоюсь надзвичайною річчю, адже вона тимчасово пересихає природним чином, але важливо — на який час, пояснює географ Олексій Давидов. Аналізуючи знімки за останній рік, він зробив висновок, що прорви не існує з червня 2022 року.

Попри природну мінливість прорви, вона була важливим екологічним коридором міграції риб, ракоподібних, молюсків. Давидов відзначає, що підняття рівня води у Джарилгацькій затоці може призвести до затоплення селища Лазурного. Також зупинка водообміну призведе до опріснення, й окремі види рослин і тварин зникнуть.

Нагадаємо, раніше окупанти встановили контроль над НПП “Джарилгацький”. Російські загарбники хочуть тут відстрілювати диких тварин, займатись водними пасажирськими перевезеннями та ресторанним бізнесом.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.