Польща скасує спрощені правила перевезення домашніх тварин з України

З 27 березня 2023 року скасовують попередні спрощені умови для переміщення домашніх тварин з території України до Польщі.

Про це повідомило Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області з посиланням на компетентні органи Республіки Польща.

Умови переміщення тварин відповідатимуть загальним критеріям законодавства ЄС, серед яких:

  • Тварина ідентифікована за допомогою мікрочіпа або чіткого для прочитання татуювання, нанесеного до 03.07.2011 року;
  • тварина має дійсне щеплення проти сказу;
  • проведено поточне серологічне дослідження на визначення титру антитіл до сказу;
  • тварина супроводжується погодженою формою Сертифіката здоров’я тварин для некомерційного переміщення до держав-членів європейського союзу з третіх країн собак, котів чи домашніх тхорів (фреток) згідно статті 5(1) та (2) Регламенту (ЄС) №576/2013 та письмовою декларацією, підписаною власником або уповноваженою особою.

Зазначається, що тимчасово до окремого скасування, не вимагатимуться період очікування три місяці з моменту забору крові для проведення серологічного дослідження на визначення титру антитіл до сказу до дати некомерційного переміщення.

Перелік акредитованих лабораторій, які уповноважені для проведення досліджень біологічного матеріалу з контролю ефективності вакцинації проти сказу, розташованих на території України:

  • Державний науково-дослідний інститут лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ-151, вул. Донецька, 30, 03151);
  • ТОВ «НеоВетлаб Україна» (м. Київ, вул. Академіка Вільямса, 11, буд.1 , кв.101, 03191);
  • Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) (м. Київ, вул. Донецька, 30, 03151).

Нагадаємо, з 25 липня 2022 року діяли спрощені правила перевезення домашніх тварин до Польщі. Під час перетину кордону не вимагали довідку про стан здоров’я тварини та результати тестування антитіл проти сказу.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошук